Advert
Advert
Advert

Vali Erin: Eğitim Merkezleri Kampüsü Oluşturuyoruz

Halk günü toplantılarına yoğun ilgi gösteren vatandaşların talebi doğrultusunda Ekim ayının ilk halk günü toplantısını gerçekleştiren Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, vatandaşların sorunlarını dinleyerek çözüm önerileri sundu.

Vali Erin: Eğitim Merkezleri Kampüsü Oluşturuyoruz
Vali Erin: Eğitim Merkezleri Kampüsü Oluşturuyoruz admin


Valilik konferans salonunda gerçekleşen toplantıda, vatandaşlar sorunlarını doğrudan kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerine aktarma imkanı bulurken, en çok iş talepleri olduğu görüldü.
Vatandaşlardan yoğun şekilde gelen iş talepleri hakkında konuşan Vali Erin, “İş talepleriyle ugraşırsak diğer işleri yapamayız. Bizim yatırımcıları çekmemiz lazım, daha çok fabrika açmamız daha çok üretim yerlerinin sayısını artırmamız lazım ki bunlar işçi istihdam etsin ve oralarda insanlarımız ekmeklerini kazansın. Bunun yanında işsiz durumdaki kardeşlerimizin niteliğini artırmamız lazım. Bunun üzerine de kafa yoruyoruz. Genç fakat niteliği olmayan kardeşlerimizin eğitilmesi, belli meslek sahipleri olmasına yönelik organize sanayi bölgesinde eğitim merkezleri kampüsü oluşturmaya çalışıyoruz. Hem okurken, hem çalışırken parasını alacak, buradan  çıktıktan sonra işi hazır olacak, fabrikaya gidip çalışacak parasını kazanacak. Ama şu anki mevcut kurumların kapasitesini herkes zorluyor. Ama o zorlamadan emin olun ki yüz kişiden belki bir iki kişi istifade eder, gerisi boşuna nefesini tüketmiş olur. Bir belediye kaç kişi istihdam etsin, norm kadrosu var. Hizmet alımı kapsamında yaptıkları alımında bile iki katı personel çalıştırıyorlar. Kamu kuruluşları öyle, çadır kentler öyle” dedi.
Kamu kuruluşlarının temsilcilerinin de hazır bulunduğu toplantıda vatandaşlar, sorunlarını doğrudan muhataplarına aktararak çözüm imkanı buldular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı