Advert
Advert
Advert

Vali Ata'dan Şamil Tayyar'a sert cevap

Gaziantep Valisi Erdal Ata, 9 kişinin öldüğü patlamayla ilgili olarak açıklamalar yapan AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'ın açıklamaları için de 'herkes kendi görevini yapsın' dedi.

Vali Ata'dan Şamil Tayyar'a sert cevap
Vali Ata'dan Şamil Tayyar'a sert cevap
Vali Ata, Haber Türk televizyonunda katıldığı canlı yayında, Gaziantep 'te 20 Ağustos'ta meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.
Emniyet teşkilatının olayın aydınlatılmasına yönelik çok iyi bir performans gösterdiğini, şu anda soruşturmanın hemen hemen son aşamaya geldiğini, gözaltında 6 kişi bulunduğunu bildiren Ata, şöyle konuştu:
“Emniyet teşkilatımız tüm bilgileri, belgeleri değerlendirerek sonuca ulaşmak üzere. Bu olay arkasında PKK daha önce de bahsettiğimiz gibi kabul etmemiş de olsa deliller, işaretler onları gösteriyor. Olayın arkasında olanlar, talimatı verenler, o olayı organize edenler PKK örgüt üyeleri. Bunlar kesin. Şu anda onların sayısını vermemiz soruşturmanın selameti bakımından doğru değil. Ancak olayın kesinlikle arkasındaki örgüt PKK 'dır. Şu anda bu konuda net bir şey söylemem (yeni gözaltılar) ama olabilir. MOBESE kayıtları, teknik takipler, olay yerindeki birtakım delillerden bu sonuçlara gidildi.”
Vali Ata, Sakarya'da çalınan otomobilin olayda kullanılan, patlayıcı yüklenmiş olan araç olduğunu ve 4 ay önce çalındığını dile getirdi.
Olayla ilgili PKK -El Muhaberat işbirliği iddiasının sorulması üzerine ise Vali Ata, şunları kaydetti:
“Bu konuda bir şey söylememiz mümkün değil. Olabilir diye düşünüyoruz. Çünkü biliyorsunuz son dönemde Türkiye ile Suriye arasındaki ilişkilerde yaşanan sorunları biliyoruz. Esad'ın de PKK 'ya her türlü desteği verdiğini bilmeyen yok. Bunu söylemek için de bu konuda fikir yürütmek için de müneccim olmaya gerek yok. Şu anda soruşturma safhasında, bunu destekleyecek herhangi bir bulgu yok. Ama Türkiye 'deki bundan önce olduğu gibi bundan sonra da birtakım olaylarda muhtemelen Suriye 'nin parmağı olabilir. Emniyet teşkilatımız bu konuda çok iyi çalıştı. Ben başta İl Emniyet Müdürümüzü, çalışma arkadaşlarını kutluyorum. Bu kadar büyük bir olayın kısa sürede aydınlatılmasını, arkadaşlarımızın en küçük delilleri çok iyi değerlendirerek fedakarca çalışmalarına borçluyuz. Kısa sürede de tüm sonuçlarıyla kamuoyuna açıklanacak.”
TAYYAR'A CEVAP: HERKES KENDİ İŞİNİ YAPSIN
Vali Ata, AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar 'ın “Olaydan 6 saat önce yetkilileri uyardığı ve hiçbir şey yapmadıkları” yönündeki eleştirilerinin sorulması üzerine ise “Ben Sayın milletvekilinin açıklamasını dinlemedim, bilmiyorum ne söylediğini de. Ama herkes kendi görevini yapsın. Böyle bir ihbar, böyle bir bilgi bize gelmedi. Gelmiş olsaydı gereği yapılırdı” yanıtını verdi.
Kaynak: RADİKAL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle