Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Vakıf kiracılarına 2016 yılında zam yapılmayacak"

"Vakıf kiracılarına 2016 yılında zam yapılmayacak"

Bölgede yaşanan şiddet olaylarından dolayı esnafın mağdur olduğunu dile getiren Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, Diyarbakır, Mardin, Bingöl ve Batman'daki vakıf kiracılarına 2016 yılında zam yapılmayacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2015 Pazar 12:00

Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Diyarbakır, Mardin, Bingöl ve Batman’daki vakıf kiracılarına 2016 yılında kiralara zam yapılmayacağını açıkladı.

Konu hakkında İlke Haber Ajansı’na (İLKHA) açıklamalarda bulunan Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, bölgede yaşanan şiddet olaylarından dolayı Diyarbakır, Mardin, Bingöl ve Batman’daki vakıf kiracılarına 2016 yılında zam yapılmayacağını belirtti.

Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün bünyesi altında bulunan esnafın kendileri ile görüşüp ciddi sıkıntılar yaşadıklarını belirttiklerini ifade eden Evsen, “Biz de genel müdürlüğümüze Diyarbakır, Mardin, Bingöl ve Batman esnafının durumları hakkında bilgi arz ettik. Genel müdürlüğe esnafın çok büyük sıkıntı yaşadıklarını, dükkânlarını açamadıklarını, ödemelerle ilgili zorluk yaşadıklarını ifade ettik. Vakıflar Genel Genel Müdürlüğü ise bize, ‘bölge müdürlüğü olarak genel değerlendirmeyi yapın ve sıkıntı yaşayan esnafa kira konusunda yardımcı olun’ talimatı verdi. Biz de arkadaşlarımızla bu konuyla ilgili gerekli çalışmalarımızı yaptık esnaf arkadaşlarımıza tebligatlarını gönderdik ve 2016 yılında bize bağlı olan bütün illerde kira artışlarını yapmama kararı aldık.” dedi.

Yaşanan olaylardan dolayı kiraları geciken esnafa hukuki işlem başlatmayacaklarını da belirten Evsen, konuyla ilgili gerekli talimatları verdiklerini söyledi. (M. Hüseyin Temel, Yunus Sırat - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com