Advert
Advert
Advert

Vakıf Emeklilikten "Işığımı Arıyorum Okuyorum" Kampanyasına 31 Bin Kitapla Destek

Vakıf Emeklilikten
Vakıf Emeklilikten

 

 

Vakıf Emeklilik Genel Müdürlüğü, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ın himayelerinde devam eden “Işığımı Arıyorum Okuyorum” ve “Şimdi Okuma Zamanı” kampanyalarına destek olmak amacıyla 31 bin kitap bağışladı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın tavsiye ettiği 100 temel eserlerden oluşan 31 bin kitabı; Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ve Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan’ın katılımıyla Şanlıurfa’da bulunan okullara dağıtıldı.

 

Endüstri Meslek Lisesi Toplantı salonunda gerçekleştirilen törene Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, Vakıf Emeklilik Genel Müdür Yardımcıları Fahrettin Bayraktar, Murat Tanrıverdi ve Türker Gürsoy, İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, İl Genel Meclisi üyeleri ve okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.

 

Düzenlenen kitap dağıtım töreni öncesinde Şanlıurfa Valiliği’nin başlattığı “Işığımı Arıyorum, Okuyorum” ve “Şimdi Okuma Zamanı” kampanyalarıyla ilgili tanıtım filmi gösterildi.

 

Tanıtım filminin ardından bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, Vali Nuri Okutan’ın himayesinde başlatılan okuma kampanyalarının etkinlikleriyle Türkiye’de örnek bir model haline geldiğini ve cumhurbaşkanlığı tarafından da örnek okuma çalışması olarak siteye konulduğunu söyledi. Şahin, okuma projeleriyle ilgili çalışmaların, il merkezi, ilçeler, köy ve mezralarda öğretmenlerin görev anlamıyla değil, gönüllük esasına göre kampanya çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek, kampanyanın birçok kurum ve kuruluştan da destek gördüğünü bildirdi.

 

Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan ise, her yeri tarih kokan Şanlıurfa’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şanlıurfa’da devam eden okuma kampanyalarına olan ilgi ve önemin boyutunu Şanlıurfa’ya geldikten sonra daha iyi görme fırsatı bulduğunu belirten Bostan, “Ne kadar önemli olduğunu Şanlıurfa’ya gelip görünce anladım. Vakıf emeklilik olarak eğitim alanında yardım etme konusunda kurum olarak karar almıştık. Şimdi bu çalışmaları görünce iyi ki Şanlıurfa’yı seçmişiz diyorum. Eğitim Yatırımdır. Ne kadar gerekli bir şey yaptığımızı gördük. Bağışladığımız 31 bin kitap, bir kişinin bile hayatını olumlu yönde değiştirirse hedefimize ulaşmış oluruz. Bu fırsatı bize veren Sayın Valimize teşekkür ediyorum. ” dedi.

 

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan yaptığı konuşmada, okuma kampanyalarını görev yaptığı birçok ilde uyguladığını ve Şanlıurfa’da da görevine başlamasının ardından kampanyanın startını verdiklerini söyledi. Kampanyanın başlamasının ardından çok olumlu geri dönüşler aldıklarını söyleyen Vali Nuri Okutan, “Kampanya başlandığında 264 bin olan kitap sayımız şu an 1 milyon 600 bini aştı. Okuma faaliyetleri bizim dünyamızın anlaşılması, kendimizi bilmemiz ve kendimizi tanımamamız açısından çok önemli. Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in de “İkra” yani “oku” diye başlaması okumanın manevi anlamda da ne kadar önemli olduğu bizlere gösteriyor aslında.

 

Şanlıurfa tarihin birçok döneminde okumanın, aydınlanmanın merkezi olmuştur. Şanlıurfa hem ekonomik anlamda hem de devletimizin yaptığı büyük alt yapı yatırımları ile çok büyük bir potansiyele sahiptir. Bu potansiyeli ortaya çıkarmak ve doğru kullanmak için eğitim faaliyetlerine ve okumaya daha fazla ihtiyacımız olduğu bir gerçektir. Bunu gerçekleştirdiğimiz zaman tarihte birçok defa üstlendiğimiz misyonu bir kez daha hayatımıza katmış ve tekrarlamış olacağız. Şehrimizi, bölgemizi ve ülkemizi bir kez daha aydınlatmış olacağız. Bu anlamda bütün mesai arkadaşlarımızın fedakârlıklar sergileyerek gösterecekleri en ufak bir katkı bu kampanyanın amacına ulaşmasına yardımcı olacaktır. Çalışmamızı, gayretimizi görerek, vakıf emekliliğin bu duyarlılığı sergilemesi bizleri ziyadesiyle onurlandırmıştır. Kendilerine sergiledikleri bu örnek davranıştan dolayı tüm hemşehrilerim adına teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

 

 

Vali Nuri Okutan konuşmasının ardından kitap bağışında bulunan Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, Genel Müdür Yardımcıları Fahrettin Bayraktar, Murat Tanrıverdi ve Türker Gürsoy’a teşekkür belgesi ile çeşitli hediyeler verdi.

 

Program Vali Okutan ve vakıf emeklilik genel müdürü Mehmet Bostan ile Genel Müdür Yardımcıları, Şanlıurfa’da bulunan okullara bağışlanan kitapları okul müdürü ve öğrencilere dağıtmasıyla sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu