Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Vahşi Sulamaya Validen Sert Tepki

Vahşi Sulamaya Validen Sert Tepki

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Mutluca Köyü’nde kanallardan gelen suların vahşi sulamayla yollara taşıp, suyun israf edildiğini görmesi üzerine çiftçilere çağrıda bulundu.

Giriş Tarihi: 5 Temmuz 2012 Perşembe 11:54
Vahşi Sulamaya Validen Sert Tepki
Battal-Beşikdüzü Köylerinin yollarında İl Özel İdaresi tarafından yapılan yolları incelemek üzere yola çıkan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Mutluca Köyü’nde kanallardan gelen suların vahşi sulamayla yollara taşıp, suyun israf edildiğini görmesi üzerine çiftçilere çağrıda bulundu.

Mutluca Köyü’nde aracından inen Vali Celalettin Güvenç, gördüğü manzara karşısında üzüntüsünü gizleyemedi. Suyun yolun üstünü tamamen kapatması ve çiftçilerin yan kanallardan suyu tarla ve boş alanlara akıtmak için koydukları borularla mini göletler oluşturması karşısında Vali Celalettin Güvenç, devlet tarafından bin bir emek ve masrafla vatandaşların hizmetine sunulan bereket kaynağı suyun kullanımı konusunda herkesi daha özverili olmaya davet etti.

Borularla yan kanallardan alınan suyun arazi sulamasında kullanılmayıp, boşuna akıp gittiğini gören Vali Güvenç, “Maalesef kanallarımıza yapılan işlemleri görüyorsunuz. Kimisi kanalımızı kırmış, kimisi kanallarımıza boru monte etmiş, yani bu bir milli servettir. Yazıktır, günahtır. Bütün sulama birlik başkanlarımızdan, çiftçilerimizden rica ediyorum, bunun vebali var. Aşağıdaki adam su kullanamıyor, biz yukarıda bunu yapınca aşağıdaki adama su ulaşmıyor. Aşağıdaki çiftçimizin hakkını gasp etmiş oluyoruz. Yolumuzu bozuyoruz. Çiftçilerimiz bunlara dikkat etsinler. DSİ’ye talimat vereceğiz, bundan sonra bunları uyarsınlar. Böyle sorumsuzca sularımızı heba etmesinler. Yollarımızı perişan etmesinler bunlar kendi malları” dedi.

Herkesin bu milli servete sahip çıkmaya davet eden Vali Celalettin Güvenç, suyun bu şekilde kullanılması sonucunda tuzlanmanın ve yeni yapılan yollarda bozulmaların ortaya çıktığını söyledi. Bu kullanım şeklinin yakışık olmadığını anlatan Vali Güvenç, bütün çiftçilerden bunun bitirilmesi konusunda ricada bulundu.

Gördüğü manzaranın ardından Devlet Su İşleri XV. Bölge Müdürlüğünden konuyla ilgili daire amirlerini de bölgeye çağıran Vali Güvenç, daire amirlerine gerekli denetimlerin bölgede sürekli yapılması talimatını verdi.

Burada incelemelerini tamamlayan Vali Güvenç, vatandaşlarla sohbet ettikten sonra yol incelemelerine İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu ve daire amirleri ile birlikte devam etti.

Yeni yapılan Battal-Beşikdüzü yolunu incelemek için bizzat kendisi arazi aracının direksiyonuna geçen Vali Celalettin Güvenç, daire amirleri ile birlikte incelemelerini sürdürdü.
www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da Helal gıda konferansı düzenlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com