Reklamı Geç
Advert
Advert

Vadi'de askeri sistemde değişim isteği

Vadi'de askeri sistemde değişim isteği
Vadi'de askeri sistemde değişim isteği

Vadi'de askeri sistemde değişim isteği

Kurtlar Vadisi Pusu’nun yayınlanan son bölümünde ilginç diyaloglar yer aldı. Dizide Polat Alemdar, İhtiyarlar Heyeti Başkanı’na Türkiye’deki askeri eğitim ve terfi sisteminin değişmesini istedi, yeni öneriler getirdi.

Alemdar, şu öneriyi getirdi: Kurtlar Vadisi Pusu’nun yayınlanan son bölümüne yine güncel gelişmelere yönelik değerlendirmeler yer aldı. Dizide Polat Alemdar, İhtiyarlar Heyeti Başkanı ile askerin moral değerlerinin bozuk olduğuna dikkat çekerken Türkiye’deki yeni yapılanmaya dikkat çekti.

Dizide, askerin bugüne kadar Cumhurbaşkanı olması mantığıyla yetiştirildiği vurgulanırken, eğitim ve terfi konusunda bundan sonrası için de bir dizi öneride bulunuldu. “Asker iyi bir kurmay olarak yetiştirilmeli, kurmaylık liyakata dayalı olmalı. Sınavları bağımsız kurallarca yapılmalı ki, herkes kendi adamını kurmay hatta general seçmesin. “ denildi.

Dizide, yargıya yönelik de teklifler yer aldı. Polat Alemdar, yargıda da bilhassa üst mahkemelere gelme şekli liyakate dayalı olarak bağımsız kurul tarafından sınavla yapılmalı.” Dedi. Alemdar, Gladio’nun kullanacağı adamları vasata dayalı adamlardan seçtiğini layık olanların seçilmesiyle Gladio’nun önünün kesilebileceğini söyledi.

Programda, Gladio’yu yok etmenin tek yolunun devrim yapmaktan geçtiği anlatılırken bu devrim yapılmadığı takdirde herkesin yok olacağı ve Türkiye’nin Sevr’i bile arar hale geleceği ifade edildi. Polat Alemdar “Madem devrim yapılacak Türkiye’nin Laik sistemden seküler sisteme geçmesi lazım” dedi.

İŞTE Polat Alemdar’ın askeriye ve yargıya yönelik önerileri ve Türkiye mutlaka devrim yapmalı şeklindeki sözleri

DİNLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ:

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otopark Sorununa Kalıcı Çözüm
Otopark Sorununa Kalıcı Çözüm
Urfa'da 23 Nisan'ı ranta çevirdiler iddiası
Urfa'da 23 Nisan'ı ranta çevirdiler iddiası