Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Uzmanlardan bel ve boyun fıtığı için manuel terapi tavsiyesi

Uzmanlardan bel ve boyun fıtığı için manuel terapi tavsiyesi

​Uzmanlar, bel ve boyun fıtıklarının tedavisi için manuel terapi uygulamalarının tercih edilmesini tavsiye ediyor.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2015 Pazar 17:12
Uzmanlardan bel ve boyun fıtığı için manuel terapi tavsiyesi

Geleneksel Hacamat ve Sülük Terapileri Eğitim ve Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği (Hacamat-Der) Başkanı Kadri İşler, omurga hastalıklarında sıklıkla kullanılan manuel terapi uygulamaları hakkında bilgi verdi.

Manuel terapi uygulamalarının, fizik tedaviyi içeren tüm hastalıklarda kullanıldığını belirten İşler, bu tedavi yönteminin özellikle bel fıtığı, boyun fıtığı ve mekanik bel ağrılarında etkili olduğunu söyledi.

Manuel terapi uygulamalarının sağlıklı, yan etkisi olmayan ve kesin netice verebilecek bir uygulama olduğuna değinen İşler, “Öncelikle kişiyi vücudun 4,5 cm derinliğine ısı gönderen saunamıza alıyoruz. Burada vücuttaki siyatik sinirleri ve damar yapısını yumuşatıyoruz. Akabinde sıcak duş aldırdıktan sonra hastamızı traksion cihazına alıyoruz. Traksion cihazından sonra sedyemizde manuel terapi uygulamasına devam ediyoruz. Genelde bel fıtığı ve boyun fıtığı uygulamalarında çalışma yapıyoruz. İnsanlar, kışın bel tutulmaları, özellikle fıtıkların nüksetmeleri konusunda burada hizmet alabilirler.” dedi. (Hamza Adiyaman- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com