Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Uzmanından uyarı: Sakın altın almayın

Uzmanından uyarı: Sakın altın almayın

Altın ve para piyasaları uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, bazı uzmanların aksine yatırımcılara bu dönemde altın almamaları uyarısında bulundu. Yıldırımtürk, gerekçelerini de sıraladı.

Giriş Tarihi: 27 Nisan 2012 Cuma 17:51
Uzmanından uyarı: Sakın altın almayın
Altın ve para piyasaları uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, uzmanların “altın alın” tavsiyelerine inat, “sakın altın almayın” uyarısı yaptı. Dünya spekülatörlerinin ve yatırım firmalarının ellerinde yüklü miktarda altın stoku bulunduğunu belirten Yıltırımtürk, söz konusu yatırım uzmanlarının bu çevrelerin sözcülüğünü yaptığını söyledi.

Altın üzerine son günlerde yapılan spekülasyonlarla ilgili Rotahaber’in sorularını cevaplandıran Mehmet Ali Yıldırımtürk, şunları söyledi:

“Dünya altın yatırımcıları geçtiğimiz yıl yüksek miktarlarda ve yüksek rakamlarla altın alımı yaptılar. Fiyatların yükselmediğini görünce şimdi ellerinden çıkarmaya çalışıyorlar. Dünya Altın Konseyi’nin elinde kendisinin açıkladığı altın rezervi 1300 tona ulaştı.  Goldman Sachs da benzeri bir durumda.”

Mehmet Ali Yıldırımtürk, bu çevrelerin ellerindeki rezervleri hızla boşaltıp paraya dönmek istediklerini ama dönemediklerini söyledi. Avrupa ülkelerinin krize girmesiyle birlikte devlet tahvillerinde faizlerin çok yükseldiğini hatırlatan Yıldırımtürk, “Önümüzdeki hafta İspana devlet faizi ihalesi var. Faizleri de altından elde edecekleri muhtemel gelirden çok çok daha fazla. Altından çıkıp tahvile girmek istiyorlar, kimse bu oyuna gelmemeli” dedi.

Çin’in geçtiğimiz dönemde dünya piyasalarından yüklü miktarda altın çektiğinin hatırlatılması üzerine Yıldırımtürk, o tür alımların hesaptan hesaba aktarım şeklinde olduğu için piyasaları sanıldığı kadar etkilemediğini ifade etti. 

ROTAHABER
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’ya yeni bir görünüm kazandıracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com