Advert
Advert
Advert

Uzaktan Aşk Yeniden Sahnelendi

Uzaktan Aşk Yeniden Sahnelendi
Uzaktan Aşk Yeniden Sahnelendi

Med Sanat Tiyatro Kolektifi´nin, tiyatroya uyarladığı Lübnanlı Yazar Amin Maalouf´un Uzaktan Aşk adlı eserinden esinlenerek hazırladığı oyun Şanlıurfa Viranşehir ilçesinde büyük ilgi gördü.

İlçede çalışmalarını sürdüren Med Sanat Tiyatro Kolektifi oyuncuları, Amin Maalouf´un Uzaktan Aşk adlı tiyatral eserini tiyatroya uyarladı. Viranşehir Belediye Kültür ve Sanat Merkezi Tiyatro salonunda sergilenen oyunu Belediye Başkan VekiliMehmet Burun ve BDP´li İlçe yöneticilerinin yanı sıra 450 kişi izledi. Mehmet Karakış´ın yönettiği oyunda, nasıl bir aşk arandığı, toplumsal sorunlardan kaynaklanan savaşların aşkı nasıl kirlettiği, özgürlüğün olmadığı yerde aşkın olamayacağı vurguları dikkat çekti. Ayakta alkışlanan oyunun ardından Mehmet Karakış bir bölge turnesi planladıklarını belirtti.

Konu ile iliişki açıklama yapan Viranşehir Belediyesi Med Kültür Sanat Merkezi Müdürü Şeyhmus Çakırtaş, yaklaışık bir yıldır külütür ve sanat alanında çalışmalarını yoğunlaştırarak kalıcı ürünlerin ortaya çıkması için çaba gösterdiklerini belirterek: Tiyatro grubumuz artık bir süreklilik arz ederek çalışmalarına devam edecek Uzaktan Aşk oyunu da bunun için bir adımdı. Bütün Tiyatro severleri merkezimize bekliyoruz. üç dilde tiyatro yapmanın çabasında olacağız. herkesin desteğini bekliyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mehmet altun     2015-01-15 Sayın yasin küçük urfamızın değeri sizi sürekli ilgiyle takip ediyorum yazınız çok güzel tebrik ederim.
MEHMET ŞAHİN     2015-01-08 TEŞŞEKÜRLER FİKİRLERİNE KATILMAMAK MÜMKÜN DEGİL DUANADA AMİN
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı