Advert
Advert
Advert

Uyuşturucuyla örnek mücadele!

Şanlıurfa Birecik Kaymakamlığı ilçe uyuşturucu mücadelesi tük kurumlara örnek olacak nitelikte.

Uyuşturucuyla örnek mücadele!
Uyuşturucuyla örnek mücadele!Kaymakamlık uyuşturucuyla mücadelesi sadece güvenlik tedbirlerle yetinmeyerek 2013 yılında madde bağımlısı 14 kişiyi Ankara ve İstanbul’da tedavi ettirdi.
İlçede Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımı ve ticaretinin en aza indirilmesi amacıyla büyük çaba gösteren güvenlik güçleri sürekli mücadele içerisinde olup, ilçenin özellikle doğu illerden batı illere geçiş güzergahı olması, halen iç karışıklıkların yaşandığı ve sınır güvenliğinin ciddi manada sekteye uğradığı Suriye ülkesi ile uzun bir kara sınır hattının bulunmasından bu konuda yoğun emek ve mesai harcayarak uyuşturucu ve uyarıcı madde ticaretine engel olmaktadır.
UYUŞTURUCU VE UYARICI MADDEYE GÖZ AÇTIRILMIYOR
İlçe Kaymakamı Fehmi Sinan NİYAZİ; “İlçemizde uyuşturucu ve uyarıcı madde imal, kullanım ve ticaretine ilişkin olarak güvenlik güçlerimiz yoğun çaba göstererek gece gündüz demeden çalışmalarında 2013 yılında ilçemizde Hint keneviri bitkisi 1940 kök, 1 ton 813 kğ esrar maddesi, 1,23 gram eroin maddesi ele geçirilmiş olup, 2014 yılında ise 80 kğ esrar maddesi, 517 gram eroin maddesi ve 14 adet uyuşturucu-uyarıcı hap ele geçirilmiştir” dedi. Ayrıca güvenlik güçlerinin çabaları ile mevcut yakalamaların haricinde madde bağımlılarının tedavisi ile ilgili Birecik Kaymakamlığı ile Emniyet teşkilatı koordineli olarak çalışarak AMATEM merkezlerinde tedavileri sağlandığını ifade etti.
MADDE BAĞIMLILARININ TEDAVİLERİ SAĞLANILDI.
Madde bağımlılarına yönelik bilgi veren İlçe Kaymakamı Fehmi Sinan NİYAZİ; İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Birecik SYDV Başkanlığı tarafından madde bağımlılarının tedavisine ilişkin olarak 2013 yılında Ankara Numune Hastanesi AMATEM bölümüne 1 bayan olmak üzere 14 kişinin polis nezaretinde tedavisi sağlanıldı. Ayrıca 3 kişiyi Kayseri Numune Hastanesi AMATEM bölümüne randevu alarak burada ortalama üçer haftalık yatarak tedavi görmeleri sağlanıldı. Bunun yanında 5 kişi İstanbul Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi AMATEM bölümünde polis refakatinde gönderilerek tedavileri yapıldı. Yine bunların haricinde 2013 yılında Ankara iline, Adana iline, Gaziantep ve Kayseri illerinde bulunan AMATEM merkezlerine 10 kişi kendi imkân ve istekleri doğrultusunda gönderilerek tedavileri sağlanılmış olup bu gençlerimiz topluma kazandırılmıştır.
SOSYAL AKTİVİTE ALANLARI KURULDU.
İlçede sosyal aktivite alanlarının yetersiz olmasından dolayı vatandaşlara yönelik olarak gençlik merkezi kuruldu. Bu merkezde basketbol, voleybol, badminton, futbol, masa tenisi, bilardo, okuma salonu, müzik odası, bilişim odası, satranç bölümü ve fitness salonu yer almakta olup bunun haricinde ilçede yüzme havuzu yapıldı.
yine bunun yanında İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından nitelik ve mesleki kurslar verilmektedir. İlçe Kaymakamı NİYAZİ; “Bu tür sosyal aktivite alanlarının daha da artırılarak vatandaşların boş zamanlarını değerlendireceği sosyal aktivite ve eğitim alanlarını artırmak amacı ile su sporları, tekne gezileri gibi birçok aktivite alanı sağlanmış ve toplum hizmetine sunulmuştur” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı