Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Uyuşturucuyla mücadele böyle yapılır! işe sigaradan başlamak lazım

Uyuşturucuyla mücadele böyle yapılır! işe sigaradan başlamak lazım

Uyuşturucuyla mücadeleden bugüne kadar neredeyse hep sondan başlanıyor. uyuşturucuya bulaşmış insanları tedavi ile uğraşılırdı. oysa uyuşturucuya götüren yolları tıkamak lazım. Eyyübiye Belediyesi uyuşturucuya açılan ilk pencere olan Sigarayı yasaklayan tabelalar asarak işe başladı.

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2016 Cuma 11:45
Uyuşturucuyla mücadele böyle yapılır! işe sigaradan başlamak lazım

Uyuşturucuyla mücadeleden bugüne kadar neredeyse hep sondan başlanıyor. uyuşturucuya bulaşmış insanları tedavi ile uğraşılırdı. oysa uyuşturucuya götüren yolları tıkamak lazım. Eyyübiye Belediyesi uyuşturucuya açılan ilk pencere olan Sigarayı yasaklayan tabelalar asarak işe başladı.

Eyyübiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İl Tütün Kurulunun kararına istinaden parklarda spor aletleri ve çocuk oyun gruplarının bulunduğu alanlara, sigara içme yasağıyla ilgili tabelalar astı. Sigara içme yasağının bulunduğu Kurtuluş Parkında incelemelerde bulunan Başkan Ekinci, uygulamanın önemine değindi.

Eyyübiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe sınırları içinde bulunan 109 parktaki çocuk oyun gruplarının bulunduğu alanlara sigara içme yasağı getirdi. Sigara içme yasağının bulunduğu parklardan biri olan Kurtuluş Parkını gezen ve yapılan düzenlemelerle ilgili bilgi alan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, parklarda oyun gruplarında zaman geçiren çocuklarla yakından ilgilendi. Parkta bulunan vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Ekinci, sigara içmenin zararları hakkında bilgi verdi. İnceleme esnasında parkta bir vatandaşın sigara içtiğini gören Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, vatandaşla konuşarak getirilen yasağa çocukların sağlığı açısından uyulması gerektiğini söyledi. Vatandaş ta Başkan Ekinci’ye teşekkür ederek sigarasını söndürüp bir daha içmeyeceği sözünü verdi.

Eyyübiye ilçe sınırlarında Eyyübiye Belediyesi’nin himayesinde bulunan 109 parkta spor aletleri ve çocuk oyun gruplarının bulunduğu alanlara sigara içme yasağı getirildi. Parklardaki çocuk oyun grupları ve spor aletlerine yakın yerlere tabela koyan Eyyübiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, denetimlerle de yasağın devamlılığını sağlayacak.

Yapılan uygulamanın önemine değinen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, sigaranın çocuklar üzerinde oluşturacağı olumsuz etkinin önüne, bu uygulamayla bir nebze de olsa geçmeyi amaçladıklarını belirtti. Başkan Ekinci, “Sağlıklı toplum adına, sağlıklı nesiller adına biliyorsunuz sigara yasağı çok ciddi bir şekilde uygulanıyor. Kapalı alanlarda ise zaten bu yıllardır uygulanıyor. Ülkemizde hakikaten başarıya ulaşan bir çalışma. İl Tütün Kurulunun bu yıl aldığı karar gereği kamuya açık alanlarda, özellikle çocuk oyun gruplarının bulunduğu alanlarda, yine spor aletlerinin bulunduğu parklarda da tütün yasağına uyulması gerektiği ifade edildi. Biz de bu yasak kapsamında kamuya açık alanlarda, parklarda, çocuklarımızın oyun oynayacağı parklarımızda, spor alanlarında sigara yasağıyla ilgili kendi alanımızla ilgili yerlere uyarı levaları asıyoruz. Burada da sigaranın çocuklarımız için oluşturacağı, dumanının oluşturacağı risklerden uzaklaştırmak adına da bu yasak iyi bir şekilde devam ediyor. Buradan şunu ifade etmek istiyoruz, zararlı alışkanlıklardan çocuklarımızı korumamız lazım. Bu zararlardan korumak için de herkesin üzerine düşen görevler vardır. Aileler zaten üzerlerine düşeni yapıyorlar. Kamu kurumları da alınan kararları iyi bir şekilde uygularsa toplum adına iyi bir bilinç olur ve bu bilinçle inşallah nesiller yetiştiririz ve zararlı alışkanlıklardan bütün toplumu arındırmış oluruz” şeklinde konuştu.

Parkta zaman geçiren Hüseyin Doğan ve Hüseyin Taş isimli vatandaşlar da “Uygulama çok iyi. Hem çocuklar açısından hem de gençler açısından çok iyi. Bakın, temiz hava, ne güzel insanlar oturuyor. Bakın burada bir sürü çocuk var. Şimdi burada sigara içiyorlar ve bu çocuklara da kötü örnek oluyorlar. Böyle olması çok iyi” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Birecik’te Toz Esrar Yaklanadı: 2 kişi tutuklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com