Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya "Uyuşturucu maddelere çok rahat ulaşılabiliyor"

"Uyuşturucu maddelere çok rahat ulaşılabiliyor"

Din Bir Sen Bölge Başkanı Molla Muhammed Özer, toplumda yaygınlaşan uyuşturucu madde kullanımı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, uyuşturucu maddelere çok rahat ulaşılabildiğine dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2014 Pazar 22:11

 Din Bir Sen Bölge Başkanı Molla Muhammed Özer, toplumda yaygınlaşan uyuşturucu madde kullanımı ve bu maddeleri kullanmaya teşvik eden sebepler ile ilgili İlke Haber Ajansı’na değerlendirmelerde bulundu.

Özellikle Güneydoğu Bölgesi’nde uyuşturucu maddelere çok rahat bir şekilde ulaşılabildiğini vurgulayan Özer, yetkililerin bu konuda üzerine düşen görevi yapmasını istedi.

“Manevi boşluk uyuşturucu kullanımının nedenleridir”

Toplumda helal ve haram kavramının kaldırılması, İslami eğitim yetersizliği sebebiyle oluşan manevi boşluğun uyuşturucu madde kullanmaya başlamada en önemli etkenlerden olduğunu söyleyen Özer, “Allah, akla, cana ve mala zarar veren bütün menhiyata eşit kategoride haram demiştir. Allah’ın helal ettiği sınırlar da vardır. Toplumda helal ve haram kavramı kaldırılmış, yerine yasak ve serbest kavramı getirilmiştir. Uyuşturucu madde bağımlılığını tek bir açıdan ele almak uygun değildir. Meseleye toplu halde bakmak gerekir. İslami eğitimin olmaması, manevi boşluk, aile ve arkadaş çevresi, okullardaki karma eğitim ve gençlerin psikolojik sorunlar yaşayarak bunalıma girmesi gibi sebepler uyuşturucu kullanımının nedenleridir.” dedi.

“Uyuşturucu maddelere çok rahat ulaşılabiliyor”

Ailelerin uyuşturucu madde kullanımı gibi tehlikeler nedeniyle çocuklarını takip etmeleri gerektiğini kaydeden Özer, “Toplumun her kesiminin bu konuda harekete geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Uyuşturucu maddelerin nerelerde satıldığını herkes biliyor. Uyuşturucu maddelere sigara gibi çok rahat ulaşılabiliyor. Bu anlamda denetimsizlik had safhadadır. Güvenlik güçleri bu meseleye göz yumuyor. Toplum, bu konuda görevini yapmalıdır ki gençlerimiz ve ailelerimiz rahat etsin.” şeklinde konuştu. (Ali Adiyaman/Fikret Kavgalı-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

STK’lar Suriye’ye 5 tır yardım gönderdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com