Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Uyuşturucu kullananlara yönelik caydırıcı bir yaptırım yok"

"Uyuşturucu kullananlara yönelik caydırıcı bir yaptırım yok"

Toplumda artan uyuşturucu kullanımına dikkat çeken Cami-Der Diyarbakır Şube Başkanı Şeyhmus Taş, devletin uyuşturucu madde kullananlara yönelik caydırıcı bir yaptırımının olmadığını belirtti.

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2014 Pazartesi 16:56

Camileri ve Kuran Kurslarını Yaptırma, Yaşatma, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (CAMİ-DER) Diyarbakır Şube Başkanı Şeyhmus Taş, toplumda artan uyuşturucu kullanımı ile ilgili İlke Haber Ajansına (İLKHA) açıklamalarda bulundu. Taş, devletin uyuşturucu madde kullananlara yönelik caydırıcı yaptırımının olmadığına dikkat çekti.

“Uyuşturucu kullanımı öncelikle özenti şeklinde başlıyor.”diyen Taş, “Bazı gençler, işsizlikten dolayı uyuşturucu müptelasına kapılmış durumdular. İşsizlikten dolayı uyuşturucu sattığını söyleyen kişiler var. Devletin ise bu konuda caydırıcı bir yaptırımı yok. Bölgemizde uyuşturucu ticareti had safhaya ulaşmış durumdadır. Bunlar, açık açık yapıldığı halde, yetkililerden önünü alma gibi bir durum göremiyoruz. Yetkililerin bu insanlara çalışma imkânları sunmak ve onları topluma kazandırmak için ellerinden geleni yapması gerekiyor.” dedi.

Madde bağımlılığına karşı ailelerin dikkatli olması gerektiğini ifade eden Taş, “Gençlerin bu yöne sürüklenmelerinin en büyük sebeplerinden birisi de ailedir. Ailelerin çocuklarını iyi yetiştirmeleri ve çocuklarının gidip geldikleri ortamları iyi bilmeleri gerekiyor.”diye belirtti.

“Uyuşturucuyu bırakıp namaza başlayan nicelerine şahit olduk”
CAMİ-DER’in zararlı maddelerle mücadele içerisinde olduğunu belirten Taş, “Bu memlekette yaşıyorsak, gençlerimizi korumak ve yetiştirmek hepimize düşüyor. Çünkü gençler bizim geleceğimizdir. CAMİ-DER olarak zararlı maddelerle mücadele komisyonumuz var. Üyelerimiz bireysel olarak bu gençlerle ilgilenip onların ıslah edilmesi için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu çalışmalarda çok güzel örneklere şahit olduk. Uyuşturucuyu bırakıp namaza başlayan ve Kur’an öğrenen nicelerine şahit olduk.” ifadelerini kullandı. (Hamza Adiyaman-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com