Advert
Advert
Advert

UYGAD: Mescid-i Aksa'nın İbadete Kapatılması dünyanın ayıbıdır

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatan İsraili UYGAD Genel Başkanı Mehmet Derviş Canbekli yaptığı açıklamayla kınadı.

UYGAD: Mescid-i Aksa'nın İbadete Kapatılması dünyanın ayıbıdır
UYGAD: Mescid-i Aksa'nın İbadete Kapatılması dünyanın ayıbıdır admin
Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatan İsraili UYGAD Basın Cemiyeti olarak kınıyoruz diyen Başkan Canbekli: Özgürlüğü ve demokrasiyi benimseyen Avrupa'nın sessiz kalışı, Hak ve hukuk üstünlüğünü güya kabüllenen ABD'nin yanısıra dünya liderlerinin suskunluğu manidardır. İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik uygulamalarından vaz geçmesi için uyarılmalı uluslararası cezaya çarptırılmalıdır. Dünya Medeniyetler İttifakı (Birliği) bir araya gelmeli ve bu yaptırımlara derhal son verilmesi için girişimde bulunmalıdır.Aksi taktirde sonuçlarının çok daha büyük boyutlara çıkacağının belirtisi olur.
 
İsrali'in zaman zaman Filistinlilere yaptırımlar uygulaması, Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatması ilk girişim değildir. Bu tutumdan vaz geçmeyen İsrail hükümetini basın ve medya Sivil Toplum Örgütü olarak kınıyor, dünya medyasını göreve davet ediyoruz" dedi. 
 
uygad
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler