Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Üşümemeleri için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz"

"Üşümemeleri için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz"

Binlerce Suriyeli aileye düzenli olarak yardımlarda bulunan Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu Başkanı Lütfü Günlüoğlu, Batman'da 4 aylık bir bebeğin donarak öldüğü olayı hatırlatarak, "Mardin'deki Suriyeli misafirlerimizin üşümemeleri için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2016 Çarşamba 13:12

Ülkelerinde yaşanan çatışmalardan dolayı mağdur olan Suriyelilere yardım eli uzatmak için Aralık 2012 yılında kurulan Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu, Suriyeli ailelere çeşitli yardımlarda bulunmaya devam ediyor.

Mardin'de faaliyet gösteren 50’e yakın sivil toplum örgütünü bünyesinde barındıran Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu Başkanı Lütfü Günlüoğlu, çalışmalarını İlke Haber Ajansı (İLKHA) muhabirine anlattı. 

Yaklaşık 4 yıldır Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu olarak kentte bulunan Suriyelilere yardımlarda bulunmaya devam ettiklerini kaydeden Günlüoğlu, kışın özellikle battaniye, yatak, giyecek ve yiyecek yardımında bulunduklarını söyledi.

Mardin’de yerleşik bulunan Suriyelilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak durumda olmadıklarını aktaran Günlüoğlu, yardım çağrısını yeniledi. Günlüoğlu, “Hayırseverlerden ricamız; mümkün mertebe bize yardımcı olmaya çalışsınlar. Bizler son bir ay içerisinde 240 yatak, yüzlerce battaniye, bin 250 aileye erzak ve ev eşyasını dağıttık.” dedi.

Kışın gelmesiyle hava şartlarını zorlaştığına dikkat çeken Günlüoğlu, herkesin elinden gelen gayreti göstermesi gerektiğini dile getirdi.  Batman’da 4 aylık Suriyeli Faris Hıdır Ali bebeğin donarak öldüğü olayı hatırlatan Günlüoğlu, “Bu elim olay bizleri derinden üzdü. Mardin’deki Suriyeli misafirlerimizin üşümemeleri için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” diye konuştu. 

Gıda, battaniye, ilaç ve nakdi yardımların yapıldığı platformdan destek alan Suriyeliler, kendilerine sunulan yardımlardan çok mutlu olduklarını belirtmesine rağmen, savaşın biran önce bitmesini temenni ediyorlar.  (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com