Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Üst geçit var ama!...

Üst geçit var ama!...

Şanlıurfa'da karşıdan karşıya geçişleri kolaylaştırmak için, yapılan üst geçidin ayaklarının, kaldırımı kapatması başta engelliler olmak üzere birçok kişiyi mağdur ediyor.

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2014 Salı 11:38
Üst geçit var ama!...

Şanlıurfa’da karşıdan karşıya geçişleri kolaylaştırmak için, yapılan üst geçitlerin ayaklarının, kaldırımı kapatması birçok sıkıntıya da beraberinde getiriyor.


Abideye Kavşağı çalışmalarından ardından, ihtiyaç üzerine  Recep Tayyip Erdoğan Bulvarında yapılan üste geçidin ayaklarının konulduğu kaldırımda, yayalar ve engelliler büyük sorun yaşıyor.
 

Projelerde, engelliler göz ardı mı ediliyor?
Üst geçidin yapılması insanlara karşıdan karşıya geçme kolaylığı sağlarken üst geçidin ayaklarının konulduğu kaldırımın, tekerlekli sandalye kullanmak zorunda engellilerin geçişine imkân vermemesi yapılan projelerde, engellilerin de sorunlarının göz ardı edildiğini ortaya çıkardı.


Kapanan kaldırım kazaya davetiye çıkarıyor
Üst geçit ayaklarının konulduğu kaldırımlarda karşılaşan yayaların caddeye inmek zorunda kalması kazalara davetiye çıkarıyor.


Üst geçidin ayaklarının konulduğu kaldırımların dar olmasından şikâyetçi olan halk, hem engellilerin hem de kendilerinin üst geçidin altındaki kaldırımdan yürürken zorlandıklarını belirterek, yetkililerin kaldırımı genişletmesini istedi.
 

“Bu kaldırım genişletilmeli”
Kaldırımdan geçerken çok büyük bir sıkıntı yaşadıklarını belirten Mehmet Çiftcan,  “Geçerken birimiz aşağı inmek zorunda kalıyoruz aşağı inerken de ölüm tehlikesi ile karşı karşıyayız. Her an bir araba çarpa bilir. Araba olmasa dâhil bir kişinin bir birine yol vermesi var. Büyük bir sıkıntı bununla yetkililer ilgilense iyi olur” ifadelerini kullandı.
 

Üst geçit yapıldıktan sonra insanların yaya geçiş alanın çok daraldığını ifade eden İbrahim Korkmaz, kaldırımın biraz daha geniş yapılması gerektiğini söyledi.
 

Hatırlanacağı üzere; Engelliler Haftası kapsamında yapılan etkinliklerde yapılan kortej yürüyüşünde sıkıntı yaşayan engelliler, şehrin (özellikle kaldırımların)kendileri için uygun hale getirilmesini istemişlerdi. (Sedat Kuşulay- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

28 ŞUBAT’TA KALDIRILAN YUMRUK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com