Advert
Advert
Advert

Üsküdar Belediyesi, Urfalı çocuklara oyuncak dağıttı VİDEO

Üsküdar Belediyesi'nin Türkiye genelinde başlattığı ve  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nde destek verdiği "Onları Mutlu Etmek Çocuk Oyuncağı" kampanyası kapsamında toplanan 7 tır oyuncak Suriyeli sığınmacılara verildi.

Üsküdar Belediyesi, Urfalı çocuklara oyuncak dağıttı VİDEO
Üsküdar Belediyesi, Urfalı çocuklara oyuncak dağıttı VİDEO

 

Suriyeli Sığınmacılar Bilgi ve Eğitim Merkezinde düzenlenen oyuncakların dağıtım töreni, bir grup Suriyeli çocuğun İstiklal Marşı'nı Türkçe okumasıyla başladı. Ardından sığınmacılar memleket özlemini anlatan şiirler okudu.

Törende konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Türkiye'de çocukların bayram yaptığı günde sığınmacı çocuklarında yüzünü güldürebilmek için çaba gösterdiklerini söyledi.

İstanbul'dan kucak dolusu sevgi ve muhabbet getirdiklerini anlatan Türkmen, amaçlarının hem Suriyeli hemde Türkiye'de yaşayan yetimlerin mutluluğa şahit olmak olduğunu belirtti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın tüm dünya çocuklarına armağan edildiğini hatırlatan Türkmen, şunları söyledi:

"Masum çocukların gözlerinden dökülen boncuk boncuk yaşlar var daha neyi bekliyoruz. Bu dünya masum çocukların gözyaşlarını dindirmek için neyi bekliyor, neyi bekliyoruz. Bizim dünyada yapacak hangi öncelikli işimiz var, işte dünya işte adaletsiz dünya şu çocukların gözyaşı ne zaman  dinecek diye soruyoruz adaleti olmayan dünyaya. Suriye'de devam eden yangına bir nebze olsun su dökmek, yangını söndürmek üzere Üsküdar'dan bir bardak su getirmek istedik."

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ise kampanyaya desteklerinden dolayı Üsküdarlılara teşekkür etti.

Sığınmacıların 4 yıldır kentte en iyi şekilde ağırlanmaya çalışıldığını dile getiren Güvenç, Suriye'de tarihin en vahşi katliamlarından birisinin yazıldığını aktardı.

Güvenç, Türk milletinin aynı inanç ve kültüre sahip komşusuna sahip çıktığını belirterek, "Devletimiz ciddi yardımlar yapıyor, ülkemizin insanı da boş durmamış sivil toplum kuruluşlarımız ayağa kalkmış acıları dindirmek için o günden beri yardım yağdırmaktadır. Bize ve inancımıza yakışacak şekilde yardımları Arap, Türk, Kürt, Yezidi demeden eşit şekilde ulaştırmaya çalışıyor" dedi.

Üsküdar Belediyesi Urfalı Şanlıurfa Onları Mutlu Etmek Çocuk Oyuncağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!