Advert
Advert
Advert

URFA'YI KIRMIZI ÇİZGİYE ALMIŞLAR

Şanlıurfa Suriye olayları dolayısıyla yabancı turistler için gidilmesi tehlikeli iller arasında gösterildiği ve bu yüzden rezervasyonların iptal edildiği iddia ediliyor.

URFA'YI KIRMIZI ÇİZGİYE ALMIŞLAR
URFA'YI KIRMIZI ÇİZGİYE ALMIŞLAR


Şanlıurfa'nın birlik olmamasının bir bedelini daha ağır bir şekilde ödemekle karşı karşıya...

Şanlıurfa 2015 yılı içerisinde 1 Milyon yabancı turist rezarvasyonları bir bir iptal edilmeye başlanıyor. Nedeni ise dış ülkelerin Suriye olayları dolayısıyla yabancı turistler için gidilmesi tehlikeli iller arasında gösterildiği ortaya çıktı.

Gaziantep vekilleri yaptı. Urfa vekilleri ne yapıyorlar?

Gaziantep'te Şanlıurfa ile birlikte "kırmızı çizgiye" alındı ancak Gaziantep Milletvekilleri topyekün hareket edip dışişleri bakanlığında yaptıkları lobi faliyetleri ile Gazantep için kırmızı olan çizgiyi sarıya indirterek şehrin turizminin önünü açtı. Şanlıurfalılar; "milletvekillerimiz ne yapıyorlar" diye soruyorlar..

Akbaş, 'bize ne olmuş?

 Gaziantep Milletvekilleri yapmışsa bize ne olmuş diyen ŞUTİM Başkanı Faruk Akbaş, "Bu yıl urfa için bir milyon turist rezervesi yapılmış ancak urfa güvenlik açısından kırmızı çizgide olduğu için sigorta şirketleri sigorta yapmıyor ve başka yere yönlendirme yapılıyor. antep topyekün hareket edip dışişleri bakanlığında yaptıkları lobi faliyetlerinden dolayı sarı çizgiye çekildi verezervelerin iptalinden kurtuldu bize ne olmuş? Şanlıurfa'daki İşadamları, Turizmciler, Sivil Toplum kuruluşları ve siyasetçiler el birliği yaparak lobi faliyetlerini hızlandırmamız lazım. geç olursa ekonomimize bedeli ağır olur" diye konuştu.

Haber: Mehmet Guli Aslan/ www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü