Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi URFA'YI KIRMIZI ÇİZGİYE ALMIŞLAR

URFA'YI KIRMIZI ÇİZGİYE ALMIŞLAR

Şanlıurfa Suriye olayları dolayısıyla yabancı turistler için gidilmesi tehlikeli iller arasında gösterildiği ve bu yüzden rezervasyonların iptal edildiği iddia ediliyor.

Giriş Tarihi: 21 Mart 2015 Cumartesi 07:26
URFA'YI KIRMIZI ÇİZGİYE ALMIŞLAR


Şanlıurfa'nın birlik olmamasının bir bedelini daha ağır bir şekilde ödemekle karşı karşıya...

Şanlıurfa 2015 yılı içerisinde 1 Milyon yabancı turist rezarvasyonları bir bir iptal edilmeye başlanıyor. Nedeni ise dış ülkelerin Suriye olayları dolayısıyla yabancı turistler için gidilmesi tehlikeli iller arasında gösterildiği ortaya çıktı.

Gaziantep vekilleri yaptı. Urfa vekilleri ne yapıyorlar?

Gaziantep'te Şanlıurfa ile birlikte "kırmızı çizgiye" alındı ancak Gaziantep Milletvekilleri topyekün hareket edip dışişleri bakanlığında yaptıkları lobi faliyetleri ile Gazantep için kırmızı olan çizgiyi sarıya indirterek şehrin turizminin önünü açtı. Şanlıurfalılar; "milletvekillerimiz ne yapıyorlar" diye soruyorlar..

Akbaş, 'bize ne olmuş?

 Gaziantep Milletvekilleri yapmışsa bize ne olmuş diyen ŞUTİM Başkanı Faruk Akbaş, "Bu yıl urfa için bir milyon turist rezervesi yapılmış ancak urfa güvenlik açısından kırmızı çizgide olduğu için sigorta şirketleri sigorta yapmıyor ve başka yere yönlendirme yapılıyor. antep topyekün hareket edip dışişleri bakanlığında yaptıkları lobi faliyetlerinden dolayı sarı çizgiye çekildi verezervelerin iptalinden kurtuldu bize ne olmuş? Şanlıurfa'daki İşadamları, Turizmciler, Sivil Toplum kuruluşları ve siyasetçiler el birliği yaparak lobi faliyetlerini hızlandırmamız lazım. geç olursa ekonomimize bedeli ağır olur" diye konuştu.

Haber: Mehmet Guli Aslan/ www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Turizm Çalıştayından ortak ses: Terörün ekmeğine yağ sürmeyeceğiz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com