Advert
Advert
Advert

Urfayı Finalde Temsil Edecekler

Urfayı Finalde Temsil Edecekler
Urfayı Finalde Temsil Edecekler


22-26 Mart 2009 tarihleri arasında Malatya'da TÜBİTAK tarafından düzenlenen ve Doğu ve Güneydoğu İllerinin katıldığı Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması'nda; Şanlıurfa Fen Lisesi'nden 12. Sınıf Öğrencisi Bahadi Selim Budakin 77 proje içerisinde Matematik dalında bölge birincisi oldu. Ayrıca Biyoloji dalında ise yarışmaya Şanlıurfa Fen Lisesinden katılan Ahmet Aydın ve Bayram Fatih Büyükkılıç adlı öğrenciler de bölge üçüncüsü oldu.
TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışmasında birinci olan ve Türkiye finallerinde Şanlıurfa'yı temsil edecek öğrenci ve öğretmenler ile Okul Müdürü Nihat Gürkan'ı makamında kabul eden Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin yaptığı açıklamada, "Matematik ve biyoloji dalında Malatya'da TÜBİTAK tarafından yapılan bölge yarışmasında dereceye giren öğrenci ve emek veren öğretmenlerimizi kutluyorum. Önemli olan bu çalışmalarda geldiğimiz noktayı çok iyi görüp geleceğe odaklanmaktır. Fen Lisesi öğrencisi olmak Fen Lisesi kimliği bu çalışmalarda en büyük katkıyı yapacak. O kimlikle daha güzel sonuçlara farklı sonuçlara kendimizi taşıyacağız. Önemli olan bulunduğumuz yerden çok daha ileri bir noktaya hem kendimizi hem kurumumuzu hem de çalışmaları taşıyabilmek ve performansımızı artırarak Ankara'ya göstermektir" dedi.
Milli Eğitim Müdürü Şahin yaptığı açıklamanın ardından dereceye giren başarılı öğrencileri Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi. Malatya'da matematik dalında birinci olan proje, 29 Nisan-05 Mayıs 2009 tarihleri arasında Ankara'da yapılacak TÜBİTAK Türkiye Matematik yarışması finallerinde Şanlıurfa'yı temsil edecek.
İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü