Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Urfa'ya Umut Oluyor

Urfa'ya Umut Oluyor

Giriş Tarihi: 23 Temmuz 2010 Cuma 15:19
Urfa'ya Umut Oluyor

  ‘Çocukların Mutlu geleceği için Umut Yıldızı Projesi' kapsamında İş-kur Şanlıurfa İl Müdürlüğü ile ortaklaşa İl Emniyet Müdürlüğü ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO)Ağustos ayının ilk haftasında başlatacağı meslek edindirme kursu gençlere umut oldu. Seramik, Fayans ve Taş Oymacılığı ustalığını öğrenecek gençler daha sonra öğrendiklerinin uygulamasını Şanlıurfa'nın tarihi ve turistik yerleri gerçekleştirecekler. Çanakkale Seramik'inde destek vereceği kurslarda seramik, fayans ve taş oymacılığı ustalığını öğrenen gençler Harran, Göbeklitepe, Şuayip Şehri, Soğmatar gibi yerlere tuvaletler yaparak buralardaki turistlerin ihtiyaç gidermelerine de katkıda bulunacaklar.

   ‘Çocukların Mutlu Geleceği için Umut Yıldızı Projesi' kapsamında ŞUTSO'da düzenlenen toplantıya Şanlıurfa İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Yılmaz, ŞUTSO Başkan vekili Osman Baysal ve İş Kur Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda katıldı.

İş Kur Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda ŞUTSO'da düzenlenen toplantıda risk altındaki 16–18 yaş grubundaki gençlere yönelik meslek edindirme projesinde kurslara katılacaklara günlük 15 lira harçlık da verileceği bildirildi. Kursların Ağustos ayının ilk haftasında Şanlıurfa Endüstri Meslek Lisesinde başlayacağını aktaran Karasevda, 20'li gruplar halinde ilk etapta 60 gence yönelik kursları vereceklerini ve kursların 4 ay civarında süreceğini söyledi. Yaklaşık 5 yıl sürecek proje süresinde toplam 350 gence bu kursları vereceklerini anlatan İş Kur Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda, gençlerin kurslar sayesinde topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırılacağını vurguladı.

İŞ – Kur Şanlıurfa İl Müdürü Karasevda "Umut Yıldızı Projesi ile ilk etapta 60 genç meslek sahibi yapılacak. Bunlardan 20'si seramik, 20'si fayans, 20'si de taş ustalığı kursu alacak.

Proje 5 yıl süreceği için bu sere içerisinde ise 350 genci meslek sahibi yapmayı planlıyoruz. Tabi ŞUTSO ve İl Emniyet müdürlüğümüz de bu projenin sahiplerinden. Bu projeyi üç kurum birlikte yürütecek."dedi

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Turizm Çalıştayından ortak ses: Terörün ekmeğine yağ sürmeyeceğiz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com