Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Urfa'ya rekor sayıda doktor atandı

Urfa'ya rekor sayıda doktor atandı

Şanlıurfa Kamu hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Hastanelerde görev almak üzere Sağlık Bakanlığı tarafından onlarca hekim atandı. çoğu çocuk bölümü doktorları olmak üzere bir çok branşta atama yapıldı. peki, Urfa'da hangi branşta doktor ataması yapıldı?

Giriş Tarihi: 23 Haziran 2016 Perşembe 12:37
Urfa'ya rekor sayıda doktor atandı

 

 İlimizde uzman hekim ve yan dal branşlarındaki eksiklikten dolayı Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği yetkilileri gerek Sağlık Bakanlığı gerekse TKHK ile yaptıkları görüşme ve ziyaretler neticesinde Şanlıurfa’da eksik olan branşların listeleri yetkililere bildirildi. Yapılan çalışmalar sonucunda bölgede birçok ilde bulunmayan branşların ataması 69.dönem DHY kadrosuyla Şanlıurfa’ya yapıldı.

ŞANLIURFA SAĞLIKTA ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. M. Cihan Ekmen, " Şanlıurfa gerçekten büyük bir şehir. Sağlık hizmetlerinin çok yoğun olduğu bir şehir. Bu açıdan ciddi bir eksiğimiz vardı. Ankara’ya bunu ilettik. Ankara da pozitif bir ayrımcılık yaptı ve İlimize 43 yeni Hekim atadı. Bu atanan Hekimler içerisinde bir çok bölgede, bir çok ilde bulunmayan özellikli branş dediğimiz branşlar var. Bunlar;
Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları,
Çocuk Gastroenterolojisi,
Çocuk Hematolojisi ve onkolojisi,
Çocuk Radyolojisi,
Çocuk Ergen Ruh Sağlığı ve hastalıları,
Gastroenterolojisi,
Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi,
Nefroloji,
Perinatolojisi,
Radyasyon Onkolojisi,
Tıbbi Genetik,
Yoğun Bakım uzmanı gibi branşlar ilimizde hizmet vermeye başlayacaklar, böylelikle hastaların il dışına gitmeden kendi yaşadıkları yerlerde tedavileri olmalarına olanak sağlandı. Dedi.
Sözlerine şöyle devam eden Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. M. Cihan Ekmen; Şanlıurfa halkının hizmetin en iyisine en kalitelisine layık olduğunu belirterek, ilimizde yaşayan halkın Metropol illerindeki hastanelerde hangi imkân varsa Şanlıurfa da ki hastanelerde de aynı imkânları getireceklerini tedavi olmak için il dışına gitmelerine gerek kalmadan hastanelerimizde tedavi olmaları için çalışacaklarını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com