Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Urfa'ya gelen CHP heyeti sulama birlikleriyle görüştü

Urfa'ya gelen CHP heyeti sulama birlikleriyle görüştü

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa'ya gelen CHP'li Miletvekillerinden oluşan heyet, sulama birlikleri yetkilileriyle görüştü.

Giriş Tarihi: 14 Temmuz 2016 Perşembe 09:35
Urfa'ya gelen CHP heyeti sulama birlikleriyle görüştü

 

Aralarında CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Trabzon Milletvekili Haluk Peşken, Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ve İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın da bulunduğu 8 milletvekili Şanlıurfa'ya geldi.

CHP İl binasına geçerek İl Başkanı Aziz Aydınlık görüşen heyet, daha sonra tarımda yaşanan elektrik kesintilerini masaya yatırmak üzere Tatar Höyük Sulama Birliğine giderek burada birlik yöneticileriyle görüştü.

Heyet burada basına yaptığı açıklamada hükümetin tarım politikası ve elektrik kesintilerini eleştiren Trabzon Milletvekili Haluk Peşken, elektrik kesintilerine sebep olarak gösterilen sulama birliklerinin borçlarına ise değinmedi.

Hükümetin tarım politikasını eleştiren Peşken, “Urfa dünyanın en önemli tarım politikalarından birinin yürütüldüğü bir kentimiz. AKP iktidarı ile birlikte yalnızca dünyanın değil, Türkiye’nin en çok kaybeden kentidir. Yüzyılın projesi olan GAP’ın tümü AKP iktidarı ile rafa kalktı. 13 milyon 800 bin sulanabilir alanı olan GAP, şu anda 3 milyarlık alanı sulayabiliyor. 100 bin traktör eksiği olan bir projede umut vadeden bir yatırım söz konusu değil.” dedi.

GAP projesinin çok önemli bir proje olduğunun altını çizen Peşken, projenin ikinci ayağını oluşturan GAP Kalkınma Bankasının acilen kurulması gerektiğini söyledi.

Sulama birliklerin borçlarını ödemedikleri için elektriklerinin kesilmesinin yanlış olduğunu ifade eden Peşken, sulama birliklerinin borçlarını neden ödemedikleri konusuna ise hiç değinmedi.

Daha sonra söz alan İstanbul milletvekili Mahmut Tanal ise, borçtan dolayı elektriklerin kesilmesinin yasal olmadığını, varsa böyle bir durumun bu borcun ancak icra yoluyla tahsil edilebileceğini, batıdaki illerden örneklerle açıkladı.

Heyet, daha sonra kentte çeşitli temaslarda bulundu. (Mehmet Demir, Osman Gülebak-İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com