Advert
Advert
Advert

Urfaspor'a 120 Lira aidatını ödemeyen duyarsız kimdir?

Şanlıurfasporumuzun Denizlispor deplasmanda almış olduğu galibiyetten sonra sosyal medya üzerinden Kulüp yönetimini amatörlükle suçlayanlara kulüpten sert tepki geldi. Urfaspor'da yapılan açıklamada; "Kulüp yönetimini amatörlükle suçlayan bazı sözde gazeteci ve kişilerin söylemleri tüm yönetim kurulu arkadaşlarımızı ve camiamızı derinden üzmüştür. Şanlıurfasporu eleştiren bu şahısların kulübe olan yıllık 120 TL aidatlarını dahi ödemeyecek kadar duyarsız" denildi

Urfaspor'a 120 Lira aidatını ödemeyen duyarsız kimdir?
Urfaspor'a 120 Lira aidatını ödemeyen duyarsız kimdir? admin

Şanlıurfaspor Yönetim kurulu adına yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

BASINA VE KAMUOYUNA
Şanlıurfasporumuzun Denizlispor deplasmanda almış olduğu galibiyetten sonra sosyal medya üzerinden Kulüp yönetimini amatörlükle suçlayan bazı sözde gazeteci ve kişilerin söylemleri tüm yönetim kurulu arkadaşlarımızı ve camiamızı derinden üzmüştür.      
Bilinmelidir ki; Şanlıurfasporu eleştiren bu şahısların kulübe olan yıllık 120 TL aidatlarını dahi ödemeyecek kadar duyarsız ve gerçekte Şanlıurfaspor’a ilgisiz ve hiç bir katkı sağlamamış kişiler tarafından yapılması ve ayrıca alınan çok değerli bir galibiyet sonrası olması oldukça manidardır.
Bu kişilerin Kulübe herhangi bir katkı sağlamasını bırakın üyelik aidatlarını dahi yatırmaktan aciz olmaları aslında eleştirilerinde nasıl bir amaca hizmet ettiklerinin açık bir göstergesidir.  
Şanlıurfaspor elbette kimsenin tekelinde değildir. Gün gelir yönetim değişir daha iyi yapacak birilerine elbette bayrak devredilir. Kulüp yönetimini Amatörlükle itham eden  kişiler şunu iyi bilmelidir. Doğru; biz menajerlere daha önceki gibi  milyon Eurolar para ödeyecek kadar profesyonelleşmedik. Biz kulübü 60 trilyon borç yükünün altına koyacak kadar profesyonelleşmedik. Biz Şanlıurfa sporu mahkemelerde süründürüp FIFA kapılarında milyon Euro tazminatlar ödetmek zorunda bırakmayacak kadar amatörleştik.  Biz 60 Milyon  borcu 30 Milyon’a kadar düşürüp kulübü yönetilebilir bir hale getirecek kadar amatör leştik. Üstelik bu süreçte tek futbolcusu dahi olmayan kulübe 25 futbolcu alarak amatör leştik. Ligin en ekonomik kadrosunu kurarak ligde mücadele edecek kadar amatör leştik.  Biz Şanlıurfa spora bir proje olarak bakıp 2 ya da 3 yıl içinde süper lige taşıma sevdası taşıyacak kadar amatörleştik. Yollarımızı ayırdığımız futbolcularla karşılıklı anlaşarak sözleşme feshederek Adiloviç, Fotakis, Abdulkadir Özgen, Ricky Van Haaren ve başka futbolculardan doğan daha bir çok facialarını önümüzdeki yönetime milyon Eurolar tazminat ödemek zorunda bırakmayacak kadar amatörleştik.  Şanlıurfasporun transfer yasağıyla karşı karşıya kaldığı dönemlerde Şanlıurfa sporun ceza almaması için tahkim kapılarında adeta kamp kuracak kadar amatörleştik.  Daha bir kaç gün önce Denizli spor maçının oynandığı gün Adiloviç transferinden dolayı kulübün ödemek zorunda olduğu 430.000 Euroyu akşama kadar yatırmak gerektiği aksi takdirde puan silme ve 2 dönem transfer yasağının önüne geçecek   ve bu parayı 1 günde temin edecek kadar amatörleştik. Unutulmamalıdır ki bu para kulüp yöneticilerinin kendi gayretleri ve imkanlarıyla sağlanmıştır. Kulüpte tek bir kuruşun dahi hesabını verecek bir sistem getirecek kadar amatörleştik. Kulübün bir alt lige değil amatöre düşme tehlikesinin önüne geçecek kadar amatörleştik. Daha söylenecek çok şey var günü geldiğinde bunlar tabii ki değerli Şanlıurfaspor camiasına ve bu şehirde nefes alan herkese açıklanacak.  
Bu şekilde Kulüp yönetimini amatörlükle suçlayan zihinlere söyleyecek sözümüz odurki; 
Sizin profesyonellik anlayışınıza karşı biz bin defa amatör olmayı tercih ederiz. O profesyonel dediğiniz kişiler Şanlıurfasporun belki de önümüzdeki 10 yılını karartmışken bir dahaki sezona borçsuz ve şampiyonluğa oynayacak bir takım oluşturma çabasında olanda sizin amatör dediğiniz bu  yöneticilerdir. Amatör dediğiniz yöneticiler ailesinden zamanından parasından fedakarlık ediyor Şanlıurfaspora. Her bir arkadaşımız Tüm imkanlarını zorlayarak kulübe katkıda bulundu. Bu memlekette yaşayıp bu memleketin sunduğu imkanlarla yıllardır milyonlarca dolar para kazanan kişilerin kulübe ne kadar maddi destek sağladıkları bellidir.
ŞANLIURFASPOR YÖNETİM KURULU
Kamuoyuna saygıyla duyurulur

 

Şanlıurfaspor Yönetim kurulu Şanlıurfaspor Yönetimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ali Fuat Öge     2017-04-28 şanlıurfa spor hakkında aleyhte konuşmalar hiç etik olmayıp nifak tohumu sepenlerri esefle kınıyor takımımıza ve yönetim e başarılar DİLİYORUM
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!