Advert
Advert
Advert

Urfaspor Avrupa'ya gidiyor

Urfaspor Avrupa'ya gidiyor
Urfaspor Avrupa'ya gidiyor

Yaşanan hakem hatalarıyla ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulunan Şanlıurfaspor Kulüp başkanı Habib Arslan, hakem hatalarını daha önce TFF'ye bildirdiklerini fakat herhangi bir sonuç alınmadığını belirterek, "Konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne taşımayı düşünüyoruz" dedi. 


Şanlıurfaspor'un son haftalarda hakem kurbanı olduğunu vurgulayan Arslan, "Yükselme grubunda ilk sırada yer alıyorduk. Daha sonra ki maçlarımızda hakemler art niyetli yönetimleri ile adeta bizi son sıralara ittiler. Bunu son 3 maçta açıkça gördük. Penaltılarımız verilmiyor, golümüz verilmiyor artık bıkma noktasına geldik. Bunun son örneğini cezamız nedeniyle Adana 5 Ocak Stadı'nda oynadığımız Etimesgut Şekerspor maçında da yaşadık" diye kaydetti.


Etimesgut Şekerspor maçında futbolcularının yine baskılı ve iyi bir futbol ortaya koyduğunu dile getiren Arslan, "Maalesef bu iyi futbolumuzu hakemler yok ediyor. Etimesgut Şeker karşısında 2-3 tane net penaltımız verilmedi. Bir tanede golümüz ofsayt gerekçesi ile iptal edildi. Rakibimize hiç olmadık bir pozisyonda bir penaltı kararı verdi. Yani anlaşılıyor ki, Şanlıurfaspor'u ve bölge takımlarını bir üst liglere istemiyorlar. Ama buna rağmen de bıkmayacağız ve sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz" diye ifade etti.


Futbolcularına, ‘Bugüne kadar sadece rakibinize karşı futbol oynuyordunuz fakat bundan sonra hakeme karşı da futbol oynayacaksınız" diye söylediğini dile getiren Arslan, "Bu hatalar her geçen gün artıyor. Sadece bizim için değil birçok kulüpte yaşanıyor. Ama artık buna bir çözüm bulunmalı. Yoksa son haftalarda ülke sporunda istenmeyecek olaylar yaşanabilir. Biz gerekli şikâyetlerimizi daha önce yetkililere bildirdik ama herhangi bir sonuç alamadık zararlı çıkan yine biz olduk. Hakemin verdiği yanlış kararlar, vermediği penaltı pozisyonlarının görüntüleri elimizde mevcut durumda. Yakında bu konuyu Türkiye'de bir çözüme kavuşturamasak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuracağız" şeklinde konuştu.

Uğur Budak / Sembol

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması