Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Urfa'nın Yöresel Yemekleri Tanıtıldı

Urfa'nın Yöresel Yemekleri Tanıtıldı

Giriş Tarihi: 18 Nisan 2011 Pazartesi 23:36
Urfa'nın Yöresel Yemekleri Tanıtıldı

Turizm Haftası kutlamaları kapsamında Urfa’nın yöresel yemekleri tanıtıldı.

      Haleplibahçe’de Şanlıurfa Belediyesi’nin Koruma Amaçlı İmar Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen tanıtıma kentte bulunan Filipinli Sanayi Bakanı ve eşi de katıldı.

     Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa Belediyesi’nin işbirliğinde 14 ayrı turistik işletmenin katkılarıyla hazırlanan etkinlikte Şanlıurfa'da Geleneksel Urfa Mutfağı’nın bir birinden lezzetli yemekleri ve mezeleri sergilendi.

       İçli köfte, Boranı, Semsek, çiğköfte ve daha birçok Urfa mutfağı yemekleri, iştahları kabarttı. Urfa mutfağı yöresel yemekleri, tanıtımın ardından davetlilere ikram edildi.

      Şanlıurfa Vali Nuri Okutan, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yalçın, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, Belediye Başkan Yardımcısı M. Fevzi Yücetepe ve Mustafa Aydın’nın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

      Şanlıurfa mutfağının çok zengin olduğunu belirten Vali Nuri Okutan, “Şanlıurfa mutfağı çok zengin. Gastronomi uzmanlarına göre Urfa mutfağının 800 çeşit yöresel yemeği olduğunu söylüyorlar. Ama en az biz 500 çeşidini biliyoruz. O yemeklerden ise sadece 15 çeşidi bulunuyor. Ama lezzetti tadımı, damak tadı çok ayrı.”dedi

      Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımıcısı M.Fevzi Yücetepe ise “Geçen yıl turizm haftasını valiliğimizde birlikte çeşitli etkinliklerle ortak bir şekilde kutlamıştık bu yılda aynı şekilde etkinliklerimiz devam ediyor. Her geçen gün Urfa turizmi belirli bir noktaya ilerliyor. İnşallah bu çalışmalar semeresini verecektir. Biz buna inanıyoruz.”ifadelerini kullandı.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com