Advert
Advert
Advert

Urfa'nın Tarihi Dokusu Korunuyor

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba, eski Urfa’nın korunarak değiştiğini söyledi.

Urfa'nın Tarihi Dokusu Korunuyor
Urfa'nın Tarihi Dokusu Korunuyor
Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba, eski Urfa’nın korunarak değiştiğini söyledi. Belediye başkanlığının illk günlerindeki şehirle ilgili hayallerinin ve dualarının bir bir gerçekleştiğini aktaran Fakıbaba, 2004 yılında göreve ilk geldiğinde şehri gezip dolaştığında kale eteğine çıkıp şehre baktığını anlattı.

HAYELLERİM GERÇEKLEŞİYOR
Fakıbaba “ilk geldiğimde kale eteğine çıkar şehri şöyle bir bakardım. Bu kale eteği kamulaştırılsa ortaya çıkartılsa, Kızılkoyun kamulaştırılıp ortaya çıkartılsa projelendirilse, Haleplibahçe yine aynı şekilde. Eski otogarın kaldırılması, Harran Kapı yolunun duble yol olması, Beykapısı, Mahmutoğlu Kulesi, Bir kent müzesi, eski Urfa’ya çok güzel bir görünüm verilse diye çok gelir buraları gezer duada ederdim. Allaha çok şükür şuan dualarımız kabul oldu. Binlerce şükürler olsun.” dedi
Eski Urfa’nın korunarak değiştiğini söyleyen Fakıbaba, emeği geçen herkese de teşekkür etti. Özelikle canı sıkılan, morali bozulan Urfalı hemşerilerini buraları gezip dolaşmaya davet eden Fakıbaba, zaman zaman kendisinin bunu yaptığını ifade etti. Çift kubbe mezarlığının civarındaki peyzaj alanına ekibiyle birlikte gittiğini aktaran Fakıbaba “Orada dokuya baktığımda, Urfa’yı seyrettiğimde inanın çok samimi olarak söylüyorum sıkıntılarımda azalma oluyor. İnşallah Urfa tüm dokusuyla hem eskisiyle korunmuş, hem yenisiyle çağdaş olabilen bir şehir yolunda” ifadelerini kullandı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!