Reklamı Geç
Advert
Advert

Urfa'nın çehresi değişiyor

Şanlıurfa Belediyesinin Haleplibahçe Vadisinde yürüttüğü çalışmalar kenttin çehresini değiştiriyor.

Urfa'nın çehresi değişiyor
Urfa'nın çehresi değişiyor


Haleplibahçe bölgesinde park yapımı, Otopark yapımı ve Kızılkoyun’daki mağaralırın ortaya çıkartılmasıyla söz konusu bölge adeta Şanlıurfa’nın aynısı oldu.
“35 projemiz mart ayında tamamlanıyor”
Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba Haleplibahçe vadisinde yaptığı incelemelerde yürüttükleri 35 projenin Mart ayında tamamlanacağını söyledi.
Fakıbaba konuşmasında şunları söyledi; ”Haleplibahçede park alanı, 1000 araçlık kapalı otopark ve üstü meydan oluyor. Etrafına peyzaj alanları ve havuzlar yapılıyor. Hemen yanında Kültür Bakanlığının arkelojik müzesi, mozaik müzesi yapılıyor. Hemen onun karşısında Kızılkoyun projesi. Bununla birlikte tam 35 tane, konutlar da dahil kentsel dönüşüm dahil, ulaşım da dahil, alt yapılar üst yapılar engeliler merkezi, kadın destek merkezleri, Karakoyun, Samsat Meydanı yani saydıkça sayıyoruz ve saymakla bitiremiyoruz. Tam 35 tane projemiz Allah’ın izniyle Mart ayında bitmiş olacak. Allah’ıma çok şükrediyorum. Halkımıza ne söz verdiysek fazlasıyla yerine getirmenin gururunu yaşıyorum. Bu gruru çalışma arkadaşlarımla yaşıyorum. Emeği geçenlere teşekkür

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şerafettin Turan basın toplantısında açıkladı
Şerafettin Turan basın toplantısında açıkladı
Son Ankette şaşırtıcı sonuç: yüzde 83,9'u
Son Ankette şaşırtıcı sonuç: yüzde 83,9'u