Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Urfa'nın beyaz altınına sıkı denetim

Urfa'nın beyaz altınına sıkı denetim

Pamuk Kirliliğini Önlemek için çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Şanlıurfa Ticaret Borsası, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile birlikte pamuğu yerinde denetliyor.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2013 Salı 13:44
Urfa'nın beyaz altınına sıkı denetim

Geçtiğimiz haftalarda hasadı yapılmaya başlanan beyaz altının kalitesini arttırmak için çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Şanlıurfa Ticaret Borsası, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Ziraat Odası Başkanlığıyla birlikte pamuk tarlalarını denetliyor.

Şanlıurfa Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necip Özgökçe, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu ve Pamuk Kirliliğini Önleme Komisyonu üyeleriyle birlikte pamuğun temiz toplanması için pamuk tarlalarını denetleyen Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Çiçek,  Şanlıurfa pamuğunun kalitesinin arttırılması için Ticaret Borsası olarak ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Komisyon üyeleriyle birlikte, pamuğun nasıl toplandığını yerinde incelemek için pamuk tarlalarını denetlediklerini kaydeden Çiçek, bu vesile ile hem köy muhtarlarını hem de çiftçileri, kirlilik konusunda bilinçlendirdiklerini aktardı.  Komisyon üyelerinin kirlilik bu sorununu  çözmek için özveriyle çalıştığını belirten Çiçek;  çiftçileri toplanan pamukları naylon çuvalları koymamaları yönünde uyardı.

Pamukta kirliliğin ciddi bir sorun olduğunun altını çizen Çiçek, naylon çuvalların pamuk kalitesini düşürdüğünü kaydetti.

Çiçek; “ Naylon çuvallarda getirilen pamuktan; iplikçi, dokumacı ve boyacı zarar görüyor. Naylon çuvallar pamukta abrajın meydana gelmesine neden oluyor. Bu durumda kumaş boyası tutmuyor. Bu nedenle pamuk, iplik ve kumaş çöpe gidiyor. Durum böyle olunca hem ilimiz hem de ülkemiz ekonomisi zarara uğratılıyor.” diye konuştu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com