Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfalıların Belediyeye tapu isyanı VİDEO

Urfalıların Belediyeye tapu isyanı VİDEO

Şanlıurfa’da tapularını alamayan mahalle sakinleri seslerini duyurabilmek için belediye binası önüne akın etti. Muhatap bulamayan vatandaşlar ‘Belediye’den sonuç alana kadar burada kalacağız” dediler.

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2013 Pazartesi 10:12
Urfalıların Belediyeye tapu isyanı VİDEO

Saat 08.30’da Şanlıurfa Belediye binası önünde toplanan Karşıyaka mahalle sakinleri ve muhtarı iletişime geçebilecekleri yetkili aradı. Ancak, iddiaya göre tüm kapılar yüzlerine kapatıldı. Sırrın bölgesi Belediye yetkilileri tarafından kendilerini defalarca randevu vererek mağdur ettiğini belirten vatandaşlar, “Karşıyaka’da 430 evin tapusu verildi. Geri kalan 2300 ev için ise bir şey yapılmadı. Belediye Meclisinin verdiği kararı uygulamalarını istiyoruz. Borcumuz yok, vergimizi zamanında ödüyoruz. Tarla sahibi de tapu vermek için bizimle beraber burada. Bizlere Cuma günü, bugün saat 9 için randevu verildi. Söz verilen saatlerde geldik ancak muhatap bulamadık. Birde Ankara’ya bir heyet göndereceğiz. Bu kez sonuç almadan buradan ayrılmayacağız. Valiye bir heyet göndereceğiz.” diye konuştu.

Belediye önünde protestolarını sürdüren mahalleli dağılmayınca emniyet ekipleri sevk edildi. Her yerel seçim döneminde tapu verileceği yalanıyla kandırıldıklarını belirten öfkeli kalabalık, “Tapu yoksa oy da yok” sloganları eşliğinde bekleyişini sürdürüyor. Ayrıca, Şanlıurfa'nın Süleymaniye, Eyyübiye, Yakubiye, Şıh Maksut ve Buhara gibi birçok kenar mahallesinde de benzeri sorunların yaşandığı zaman zaman gündeme geliyor.

 

Öte yandan, iddialarla ilgili belediyeden henüz bir açıklama yapılmadı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da işte çıkarılan belediye personeli intihara kalkıştı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com