Advert
Advert
Advert

Urfalılar Rabia Meydanına akın ediyor

Şanlıurfa'ya Bakan Faruk Çelik tarafından kazandırılan ve ismini Şanlıurfa Belediye Meclis üyeleri tarafından islami özgürlük anlamına gelen RABİA'dan alan meydan geceleri tıklım tıklım dolup taşıyor.

Urfalılar Rabia Meydanına akın ediyor
Urfalılar Rabia Meydanına akın ediyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında Rabia Meydanında düzenlenen Grup Dergah’ın  ilahi konserine ve Ramazan Sokağına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

Büyükşehir Belediyesi Ramazan Sokağında vakit geçiren ve alış veriş yapan vatandaşlar, Rabia Meydanı konser alanında Grup Dergah’ın İlahilerini dinleyerek, iftardan sonra meydandaki etkinliklere  akın etti.

 

Sıcak yaz mevsiminde oruçtan etkilendiklerini, Büyükşehir Belediye tarafından düzenlenen etkinliklerle hem ramazanın ruhuna uygun hem de zaman geçirme adına faydalandıklarını belirten meydandaki etkinliklere katılan Mehmet Aslan; “Rabia Meydanında Belediyenin ramazan etkinlikleri güzel oluyor. Bu tür kültürel faaliyetlerin olması çok sevindirici. Bu faaliyetlerin devam etmesini istiyoruz” dedi.

 

Ailece Meydandaki etkinliklere katılan Bekir Parmaksız ise; “Gündüz sıcak havadan dolayı dışarı çıkamıyoruz. Bu etkinliğe katıldık. Belediyeye teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Aliye Aydın ise Büyükşehir Belediyesinin güzel etkinlikleriyle geceyi değerlendirdiklerini ifade etti.

 

Eyyüp Azlal ise böyle bir etkinlikten dolayı Belediye yetkililerine teşekkürlerini ifade etti. Etkinliklere eşi ile katılan Mahmut Dedecan ise ailecek zaman geçirebildikleri bir ortam oluşmasından dolayı mutlu olduklarını belirttiler. 

 

Öte yandan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Büyükşehirle her gün etkinlik programlarının devam edeceğini söyledi. 

 

 

 www.balikligol.com

VİDEO

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
buse bozkurt     2014-07-15 rabia meydanındaki programlar çok güzel teşekkür ederiz belediye başkanımıza urfaya RAMAZANA BİR RENK KATTIKLARINDAN DOLAYI HERŞEY SÜPEER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü