Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Urfalılar Rabia Meydanına akın ediyor

Urfalılar Rabia Meydanına akın ediyor

Şanlıurfa'ya Bakan Faruk Çelik tarafından kazandırılan ve ismini Şanlıurfa Belediye Meclis üyeleri tarafından islami özgürlük anlamına gelen RABİA'dan alan meydan geceleri tıklım tıklım dolup taşıyor.

Giriş Tarihi: 2 Temmuz 2014 Çarşamba 09:58
Urfalılar Rabia Meydanına akın ediyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında Rabia Meydanında düzenlenen Grup Dergah’ın  ilahi konserine ve Ramazan Sokağına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

Büyükşehir Belediyesi Ramazan Sokağında vakit geçiren ve alış veriş yapan vatandaşlar, Rabia Meydanı konser alanında Grup Dergah’ın İlahilerini dinleyerek, iftardan sonra meydandaki etkinliklere  akın etti.

 

Sıcak yaz mevsiminde oruçtan etkilendiklerini, Büyükşehir Belediye tarafından düzenlenen etkinliklerle hem ramazanın ruhuna uygun hem de zaman geçirme adına faydalandıklarını belirten meydandaki etkinliklere katılan Mehmet Aslan; “Rabia Meydanında Belediyenin ramazan etkinlikleri güzel oluyor. Bu tür kültürel faaliyetlerin olması çok sevindirici. Bu faaliyetlerin devam etmesini istiyoruz” dedi.

 

Ailece Meydandaki etkinliklere katılan Bekir Parmaksız ise; “Gündüz sıcak havadan dolayı dışarı çıkamıyoruz. Bu etkinliğe katıldık. Belediyeye teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Aliye Aydın ise Büyükşehir Belediyesinin güzel etkinlikleriyle geceyi değerlendirdiklerini ifade etti.

 

Eyyüp Azlal ise böyle bir etkinlikten dolayı Belediye yetkililerine teşekkürlerini ifade etti. Etkinliklere eşi ile katılan Mahmut Dedecan ise ailecek zaman geçirebildikleri bir ortam oluşmasından dolayı mutlu olduklarını belirttiler. 

 

Öte yandan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Büyükşehirle her gün etkinlik programlarının devam edeceğini söyledi. 

 

 

 www.balikligol.com

VİDEO

 

YORUMLAR
  • yorum2014-07-15 13:52:28buse bozkurt

    rabia meydanındaki programlar çok güzel teşekkür ederiz belediye başkanımıza urfaya RAMAZANA BİR RENK KATTIKLARINDAN DOLAYI HERŞEY SÜPEER

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com