Advert
Advert
Advert

Urfalılar boşuna sevinmiş! DEDAŞ değil, TEDAŞ'mış!

Dicle Elektrik,bazı basın ve yayın organlarında yer alan ‘’TEDAŞ Özelleştirme Programından Çıkarıldı’ haberi ile ilgili bölgede yaşanan ‘yanlış anlamaları’ düzeltmek için yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, ‘’Özelleştirme programından çıkarılan DEDAŞ değil, TEDAŞ’tır’’ denildi.

Urfalılar boşuna sevinmiş! DEDAŞ değil, TEDAŞ'mış!
Urfalılar boşuna sevinmiş! DEDAŞ değil, TEDAŞ'mış! admin

 

Yanlış Algı Oluşmamasını Önlemek İçin
Ulusal basında yer alan ‘’TEDAŞ ve TEMSAN Özelleştirme Kapsamından Çıkarıldı Enerji Bakanlığı’na Devredildi’’ başlıklı haberler, bazı yerel basın organlarında bilerek veya bilmeyerek sanki elektrik dağıtım şirketlerinin yeniden kamuya devredildiği gibi sunuldu. Bunun toplumda yanlış algıya yol açmaması için de Dicle Elektrikyazılı bir açıklama yaptı.

Faaliyetlerimiz 2013’ten Beri Devam Ediyor
Açıklamada, Dicle Elektrik’in sorumluluk bölgesi olan Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin. Batman, Siirt ve Şırnak’ta 28 Haziran 2013 tarihinden beri dağıtım ve perakende faaliyetlerinin dün olduğu gibi bu gün de normal şartlarda devam ettiğine dikkat çekildi. Dicle Elektrik tarafından yapılan söz konusu açıklamada, bir devlet kuruluşu olan TEDAŞ’ın (Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.) elektrik dağıtım ve perakende satış sektöründe rekabete dayalı bir ortamın oluşturulması ve gerekli reformların yapılmasını sağlamak amacıyla dağıtım bölgeleri baz alınarak 2 Nisan 2004 tarihli Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararı ile özelleştirme kapsam ve programına alındığı hatırlatıldı. 

Enerji Bakanlığı’na devredilen TEDAŞ’tır
Açıklamanın devamında ise, 21 dağıtım bölgesinin özelleştirilmesinin ardından TEDAŞ’ın da Özelleştirme Yüksek Kurulu, kararı ile özelleştirme kapsam ve programına alındığı ve bu sebeple Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan ayrıldığına dikkat çekilerek şöyle denildi:
‘’Özelleştirilen dağıtım şirketlerinin denetiminden sorumlu olan TEDAŞ, son alınan kararla 24 Nisan 2017’de bir kamu kuruluşu olarak yeniden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlanmıştır. Yaşanan bu gelişmeler, ülke genelinde faaliyetlerini yürüten diğer 20 dağıtım şirketi gibi Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin de faaliyetlerini etkilememiştir. Şirketimiz, faaliyetlerini dün olduğu gibi bu gün de sürdürmektedir. Özelleştirme programından çıkarılarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na devredilen DEDAŞ değil TEDAŞ’tır.’’

TEDAŞ ve TEMSAN dedaş urfa urfa dedaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler