Advert
Advert
Advert

Urfalı ve Suriyeli gençlerin Kardeşlik maçı

Şanlıurfa’da yaşayan halkların huzuru için sivil tedbirler çalıştayı düzenleyen sivil toplum kuruluşları, olası durumlara karşı çalışma başlattı. STK’lar Urfalı ve Suriyeli gençler arasında “Biz Kardeşiz” sloganlı dostluk maçı düzenledi.

Urfalı ve Suriyeli gençlerin Kardeşlik maçı
Urfalı ve Suriyeli gençlerin Kardeşlik maçı admin

 

SAĞDUYULU OLMALIYIZ

İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, şunları kaydetti:”Her iki tarafa da sağduyu aklı selimle hareket etmeleri kardeşliğimizi huzurumuzu bozmak isteyenlere fırsat vermek onların oyunlarına gelmek konusunda telkin edici uyarılarda bulunduk. Kardeşliğimizi perçinleştirmek için Urfalı gençler ve Suriyeli gençler arasında “Biz Kardeşiz” halı saha dostluk maçı yapıldı güzel ve faydalı oldu kardeşliğimizi kimsenin bozmaya gücü yetmeyeceği gençler tarafından  dile getirildi ortak kanaat şu ki; Müslüman o kimselerdir ki Müslümanlar onun dilinden , elinden güvende olurlar.“Her Müslümanın diğer Müslümana ırzı, malı, kanı haramdır.”Rengimiz, dilimiz, ırkımız ayrı olabilir. Bu farklılıklar Allah’ın ayetlerindendir (Rum Suresi 22)

‘TOPLUMSAL KURALLARA UYMAK ZORUNDAYIZ’

Dillerimizin ve renklerimizin farklı oluşu onun varlığının delillerindendir. Şüphesiz ki bundan bilenler için ibretler vardır. Rabbimiz bir, dinimiz bir, kitabımız bir, kıblemiz bir. Peygamberimiz Bir Ben/Sen/Biz olursak ümmetin büyük bir ailesi oluruz. Her ailede olduğu gibi bu ümmet ailesinin içinde de ayrı fikirler ayrı düşünceler olabilir, Hal ve hareketlerimiz başkalarına zarar vermemelidir. Hiç birimizin özgürlüğü diğer kardeşimizin hakkına gasp ve tecavüz olmamalıdır içinde yaşadığımız  toplumun genel ahlaki kaide ve kurallarına uymak zorundayız. Bu ülkenin nimeti de külfeti de bizim bin yıldır bu coğrafyada beraber yaşıyoruz. Coğrafya kaderdir der İbn-i Haldun.  Kader birliği yapmışız.”

Maçın ardından yetkililer tarafından gençlere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Urfalı ve Suriyeli Urfalı Suriyeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret