Advert
Advert
Advert

Urfalı vali yine dikkat çekti

Dün yayımlanan Valiler kararnamesinde Vali Tuna’nın merkeze alınması gündemde tutulurken, Urfa’da dikkat çeken diğer isim Urfalı olan Kocaeli Valisi oldu. Urfalı vali 11 yıldır Diyarbakır valisi ile görevi devretmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Urfalı vali yine dikkat çekti
Urfalı vali yine dikkat çekti admin

Dün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Valiler Kararnamesi ile birçok valinin görev yeri değişti, ya da valiler merkeze alınmıştı. Görev yerleri değişen valiler arasında Urfalı olan ve Kocaeli Valisi olarak görev yapan Hasan Basri Güzeloğlu da Urfa’da dikkatlerden kaçmadı. Vali Güzeloğlu, Diyarbakır Valiliği’ne atanırken, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’la 11 yıldır sürdürdüğü devir de dikkat çekti.  
11 YILDIR BİRBİRLERİNE GÖREV DEVRETMİŞLER
Urfalı Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ise 11’inci yılda da halef-selef oldu. Güzeloğlu ve Aksoy, son 11 yıldır sırasıyla Samsun, Mersin, Kocaeli ve Diyarbakır valiliklerini birbirlerine devretti. 2006 yılında Samsun’da başlayan Vali Güzeloğlu, bu görevini 2010 yılında Mersin’den gelen Vali Aksoy’a devrederek kendisi Mersin Valisi oldu. 2014 yılında Güzeloğlu Kocaeli Valisi olurken, aynı yıl Hüseyin Aksoy da Diyarbakır Valisi oldu. Dün yayımlanan Valiler  kararnamesi ile Kocaeli Valisi Güzeloğlu Diyarbakır Valisi olurken, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy da Kocaeli Valisi olarak atandı. 2 vali, 2 ilde birbirlerine devir teslim yapacak.
(MURAT DOĞAN/RUHAAJANS)

 

Vali Güzeloğlu Güzeloğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak