Advert
Advert
Advert

Urfali Vaiz Ömer Faruk Yetim Hani'ye Müftü olarak atandı

Şanlıurfalı vaiz, Nevşehir Aile ve Dini Rehberlik vaizi iken Diyarbakır İli Hani İlçesi Müftülüğü'ne atanan Ömer Faruk Yetim görevine başladı.

Urfali Vaiz Ömer Faruk Yetim Hani'ye Müftü olarak atandı
Urfali Vaiz Ömer Faruk Yetim Hani'ye Müftü olarak atandı admin

 

Göreve Başlar başlamaz ilçedeki faaliyetlerin hızlanması için gerekli incelemeler yapmak üzere köy köy dolaşan Müftü Ö. Faruk YETİM şunları kaydetti: "İlçemizde başta Müftülük Binası, Kur'an Kursu, Hafızlık ve Arapça Eğitim Kursularının bulunduğu kompleksin inşaatı ve farklı bölgelerde bulunan Camii ve Kursların inşaatı devam etmektedir. Bu inşaatların bir an önce hizmete girmesi için yoğun çaba gösteriyoruz. Başkanlığımızın ve ilgili kuruluşların desteği ile mezkur yerlerin hizmete girmesini bir yıl içinde tamamlanmasını hedefliyoruz. Gayemiz Allah cc rızası doğrultusunda hareket ederek bu kutsal mekanları Hani halkının istifadesine sunmaktır. Çalışma bizden başarı Rabbimizdendir."

Hafız ve Medrese mezunu olan Müftü Ömer Faruk YETİM, evli ve üç çocuk babasıdır. 

ÖZGEÇMİŞİ:

13.10.1981 tarihinde Şanlıurfa’da doğdu. İlkokulu Ş.Urfa’da tamamladı. İlkokuldan sonra 1993 yılında hafızlık eğitimi için kayıt yaptığı Şanlıurfa Yatılı Bölge Erkek Kur’an Kursundan 1996 yılında mezun oldu.

Aynı yıl medrese eğitimi almak için Şanlıurfa Halilurrahman Kültür ve Eğitim Vakfında eğitime başladı. Mezkur müessesede 2 yıl eğitim aldıktan sonra eğitimini tekamüle erdirmek için 1999 yılında Siirt’in Tillo ilçesinde bulunan Mücahidiye Medresesine iltihak etti.

Bu medreseden 2004 yılında mezun oldu. Aynı yıl pratik Arapça gelişimi için Şam’da bulunan Camiatu’l-Fethi’l-İslami / Külliyyetu’ş-Şeria bölümüne kayıt yaptırdı. 2004-2005 yılları arasında bu fakültede eğitim aldıktan sonra ülkesine döndü. 2006 yılında Şanlıurfa Merkez Hasan Padişah Camii İmam-Hatibi olarak göreve başladı.

İmam-hatiplik görevi süresince farklı medreselerde dersler verdi. 2009 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 2010 yılında kısa dönem vatani vazifesini yerine getirdi. 2012 yılında Harran Üniversitesi İslam Hukuku Bilim Dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Aynı yıl kazanmış olduğu Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezinden 2015 yılında mezun oldu.

2015 yılı ağustos ayından beri Nevşehir İl Müftülüğünde Aile ve Dini Rehberlik Vaizi olarak görev yaptı.07.04.2017 tarihinde Hani İlçe Müftüsü olarak görevine başlayan Ömer Faruk Yetim, evli ve üç çocuk babasıdır.
(Dinihaberler)

Ömer Faruk YETİM kimdir hani müftüsü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
KELAYNAK NACİ     2017-05-04 KUTLUYORUM
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle