Advert
Advert
Advert

Urfalı Turizmciler EMİTT’e Tanıtım Atağında

Dünyanın 5. büyük turizm fuarı konumuna sahip olan EMITT Fuarı TÜYAP Beylikdüzü’nde başladı.

Urfalı Turizmciler EMİTT’e Tanıtım Atağında
Urfalı Turizmciler EMİTT’e Tanıtım Atağında

Fuara tur operatörleri, seyahat acentaları, Rehberler oteller ve zincir oteller, hava yolları, cruise firmaları, turistik beldeler, uluslararası tanıtım ofisleri, araç kiralama firmaları ve turizm sektörüyle ilgili tüm kuruluşların yoğun katılım gösterdi
Bu yıl 18. kez düzenlenen  "Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı"  EMITT te Şanlıurfa 5. Salonda yer  aldı. Şanlıurfa Turizm İşletmeleri standında; Şanlıurfa tanıtıcı broşür, takvim vb tanıtım materyalleri ile Rehberler eşliğinde yerli ve yabancı misafirlere Şanlıurfa’nın  tanıtımının gerçekleştirildiği belirtildi. 4 gün sürecek olan fuarda çiğköfte ve mırra ikramı da yapılmaktadır.
Şanlıurfa; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, il kültür müdür vekili Hakan Kutluhan,ŞURO  Şanlıurfa Rehberler Odası Başkanı M.Kamil TÜRKMEN, Şanlıurfa Belediyesi Kültür Müdürü Necmi Karadağ, Şanlıurfa Tanıtım Merkezi Sorumlusu Mustafa Akgül, Ticaret ve Sanayi Odasından Mustafa Taş, Karacadağ Kalkınma Ajansından Halil Çakallı ve Otel El Ruha genel müdürü Ertuğrul Er,GAP Turizm Gönüllüleri Derneği Başkanı Cahit Dönmezler,Göncü Turizm den Cem Göncü Kalirudan Cihat Gürüz ve diğer sektör temsilcileri katılarak Şanlıurfa’yı temsil ettiler.


Şanlıurfa standına İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve  Adana Valisi sayın Avni COŞ,Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Büyükşehir belediye başkan adayı Mehmet Galip Ensarioğlu ziyarette bulunarak Çiğ köfte ve mırranın tadına baktılar.
Stantta gelen ziyaretçilere; Türkçe ve İngilizce Şanlıurfa’yı Gezelim Broşürü, 7 dilde hazırlanan Şanlıurfa Tanıtım Belgeseli, Bez Çanta Göbeklitepe baskılı Plaj Çantası, 2014 Duvar Takvimi ve Masa Takvimi, Göbeklitepe resimli magnet, Profesyonel katılımcılara verilmek üzere ilimizin tanıtım bilgilerini içeren 8 GB Flaş bellek dağıtılmaktadır.
Ayrıca; Balıklıgöl revaklarından oluşan stantta Göbeklite pastellerinden oluşan bir alan hazırlanarak Göbeklitepe'nin sunumuna ağırlık verildi. 200 kğ’lık buzdan yapılmış Urfa Kalesi ve Urfa İsot’u heykeli de bu yıl fuar alanında yerini aldı ilgi topladı. Konu hakkında görüşlerini açıklayan ŞURO Rehberler Odası Başkanı Kamil Türkmen “ Turizmin konuşulduğu ve tartışıldığı yerlerde Şanlıurfa hep ön planda olmalı ve yer almalıdır.”
Şanlıurfa Valiliği Koordinatörlüğünde hazırlanan fuar çalışmalarına İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Şanlıurfa Belediyesi, GAP İdaresi, Karacadağ Kalkınma Ajansı, Ticaret ve Sanayi Odası, ŞURKAV’ın katkıda bulunduğu bildirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır