Advert
Advert
Advert

Urfalı Öğrenciler Cumhuriyet Gezisinde

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitim gören 40 öğrenci grubunu Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan Cumhuriyet Eğitim Gezisi kapsamında Çanakkale, Afyonkarahisar, Samsun, Amasya, Erzurum, Sivas’a gönderdi.

Urfalı Öğrenciler Cumhuriyet Gezisinde
Urfalı Öğrenciler Cumhuriyet Gezisinde


Meslek Lisesi öğrencilerin okulda aldıkları eğitime paralel olarak geziler düzenleniyor. Samsun, Amasya, Erzurum, Sivas, Ankara, Afyonkarahisar, Kütahya ve Çanakkale illerine yapılan geziler ile öğrencilerin Çanakkale ve Milli Mücadele Destanı'nın önemini kavramaları ve milli şuurlarının güçlendirilmesinin amaçlandığı ifade edildi.
Gezi projesi kapsamında çeşitli Meslek liselerde öğrenim gören 40 kişilik öğrenci grubu öğretmenler gözetiminde Afyonkarahisar-Kütahya illerine doğru yola çıktı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünden hareket eden gezi kafilesi program kapsamında Ankara'da Anıtkabir, Etnografya Müzesi, Namazgahtepe, 1. ve 2. meclis binası, Polatlı Duatepe, Şuhut Atatürk Evi, Kocatepe ve Yüzbaşı Agah Şehitliği'ni gezecek. Afyonkarahisar - Kütahya illerine geçecek olan kafile bu illerde Dumlupınar Kurtuluş Savaşı Şehitliği, Dumlupınar Müzesi ve İlk Hedef Anıtı, Aslıhanlar Şehitliği, Şehit Sancaktar Anıtı, Zafer Tepe töreni, Çalköy, Şekip Efendi Şehitliği, Yıldırım Kemal Şehitliği, Büyük Taarruz Şehitliği ve Afyonkarahisar Zafer Müzesi'ni gezecekler. Gezi kafilesi 09 Aralık 2013 Pazartesi günü geri dönecek.
Geziye giden öğrenci grubuna İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci hayırlı yolculuklar diledi. Burada Öğrencilere yönelik yaptığı konuşmasında, “Cumhuriyet Gezileri ile öğrencilerin, Çanakkale ve Milli Mücadele Destanı'nın önemini kavraması amaçlanıyor. Tarihimizde altın harflerle yazılan Çanakkale Destanının, hangi şartlar altında kazanıldığını çocuklarımızın fark etmelerini sağlamanın en güzel yolu, tarihi ve kültürel mekanlarımızı yerinde gezmekle mümkündür. Ayrıca, Çanakkale gezisi ile Öğrencilerimizde, milli şuurun güçlendirilmesi ve Çanakkale ruhunu yakından hissetmeleri de sağlanacaktır. Sizlerden ricamız, gezi boyunca hangi mekânda bulunuyorsanız, “Burası neresidir, buralarda neler olmuştur?” sorusuna cevap arayınız. Gezi sırasında ajandanıza notlar alınız, dönüşünüzde bunları okulunuzda arkadaşlarınızla paylaşırsınız. İnanıyorum ki, bu geziden sonra ülkemizi daha çok seveceksiniz. Cumhuriyet Eğitim Gezileri Projesi”  adıyla her yıl düzenlenen bu güzel ve anlamlı gezinin sizlere faydalı olmasını diliyorum. Yolunuz açık olsun dedi.
Öğrencileri uğurlamaya İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’nin yanı sıra İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Hülya Aydoğdu, Mehmet Alay, Nihat Yıldırım ile öğrenci velileri eşlik etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü