Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Urfalı kadınlara mikro kredi dopingi

Urfalı kadınlara mikro kredi dopingi

Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi ile Türkiye İsrafı Önleme Vakfı'nın (TİSVA) ortaklaşa düzenlediği "Kadınlarımıza Ekonomik ve Sosyal Destek" programında 100 girişimdi kadına 150 bin TL mikro kredi verdi

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2015 Salı 23:15
Urfalı kadınlara mikro kredi dopingi

Esentepe Konferans Salonunda gerçekleştirilen programda konuşan Güvenç, kadınların ekonomik hayata katkısının ülke ve Şanlıurfa için büyük bir adım olduğunu söyledi.

 

            Girişimcilik için adım atan her kadının kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Güvenç, kadınların daima yanında olduklarını ve gereken desteğin verildiğini vurguladı.

 

            Türkiye'nin dünyada parmakla gösterilen bir ülke haline geldiğini bunda kadınların girişimcilik ruhunun ve inancının çok büyük pay olduğunu aktaran Güvenç, şunları kaydetti:

"Hap beraber bir yoldayız mücadele ediyoruz fakirliği yoksulluğu yenmek için çocuklarımızın daha iyi okullarda okutmak ve bu güzelim ülkeyi daha yaşanabilir bir ülke haline getire bilmek için el emeğimizin para etmesi için çalışıyoruz. Bu yürüyüşte bizim en büyük gücümüz siz oldunuz. Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu size 1 verdiyse siz onlara 10 verdiniz. Hasta yatağınızda ülkemiz için dualar ettiniz. Onun için biz inanıyoruz ki bu ülke bugün dünyada parmak ile gösteriliyorsa bu sizin eserinizdir. 12 Yılda bizim partimizi kapatmaya çalıştılar bizim önümüzü kapattılar o nankörlerin karşısında sizi görünce alkışlıyorum sizi.  Artık sahipsiz değilsiniz bu devlet sizin devletinizdir bu hükümet sizin hükümetinizdir.Engelli yasasını çıkardık, evde bakım ücretini koyduk, rehabilitasyon merkezlerini destekledik, hastanelerde ayrımı gayrımı bitirdik ama bilesiniz ki daha gidecek çok yolumuz var."

 

- Haleplibahçe'de mağaza müjdesi

 

            Kadınların daha önce kendilerini ziyaret ettiğini ve yaptığı ürünleri satmak için bir yer istediklerini anlatan Güvenç, kadınlara Haleplibahçe'de yer tahsis edeceklerinin müjdesini verdi.

Kadınların KOSGEP'ten de kredi alabileceğinin altını çizen Güvenç, şöyle devam etti:

 

"Sizler ürettiklerinizi satmak için bizden yer talep ettiniz onu müjdesini sizlere veriyorum. Haleplibahçe'de yeni yaptığımız yerin en güzel yanını sizlere tahsis ediyoruz. Sadece buradan aldığınız kredi yetmez, KOSGEP'ten çok önemli destekler var artık adım adım devletimiz fakiri yoksulu iş yapmak isteyeni destekliyor. Buradan önce can suyu alacaksızınız  sonra KOSGEP'den 30 bin lirası hibe faizsiz 70 bin TL kredi veriyor sizlere. Bunları alacağız birlikte çalışacağız ve hayata asla küsmeyeceğiz yeter ki  bir olalım beraber olalım hayat her şeye rağmen yaşamaya değer. Bizler sizin emrinizdeyiz. Büyükşehir belediyemiz hamdolsun dolu dolu programlar yapıyor. Kadın kültür merkezlerimiz dolum taşıyor."

 

            TİSVA Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül ise kadınların her daim yanında olduklarını söyledi. Kredi alan kadınların en kısa sürede ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayacak işyerleri açacaklarına inandıklarını ifade eden Akgül, "Şanlıurfa'da ki bu muhteşem kadınlar önce Allahın sayesinde sonra büyükşehir belediye başkanı sayın Güvenç sayesinde kendi kendilerine gelir getirecek faaliyette bulunuyorlar ve inşallah her birisi kimseye muhtaç olmada yola devam edecekler. Türkiye'de ilk defa mikro kredi ile ilgili bu kadar güzel ve büyük bir toplantı yapılıyor" dedi.

 

            Konuşmanın ardından Siverek'ten 10, Viranşehir'den 10 ve Şanlıurfa merkezden 80 kadına toplam 150 bin TL mikro kredi verildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da iş başvuru kuyruğu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com