Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfalı Kadınlar Yüzme Havuzu İstiyor

Urfalı Kadınlar Yüzme Havuzu İstiyor

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba kentteki 32 kadın sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 26 Nisan 2012 Perşembe 12:17
Urfalı Kadınlar Yüzme Havuzu İstiyor
Fakıbaba, Şanlıurfa’da kadınlar için 5 ayrı noktada kadın destek merkezleri oluşturduklarını ve kadınların buralarda dikiş nakıştan, okuma yazmaya, bilgisayardan el sanatlarına, çamaşırhaneden kreşe daha birçok alanda kurslar gördüğünü söyledi. Fakıbaba, kadın STK’lara, Süleymaniye, Topdağı, Hayati Harran-i ve Ferah kent mahallelerindeki kadınlara yönelik merkezlerde binlerce kadının faydalandığını, 1000 kadına mikro kredi verdiklerini ve kadınların kendi ayakları üzerine durmalarını sağladıklarını anlattı.
Fakıbaba’nın bu çalışmalarını taktir ettiklerini dile getiren Kadın Sivil Toplum Örgütü temsilcileri Havaalanı yolunun ağaçlandırılmasını da çok iyi bulduklarını belirttiler.
Kadın STK temsilcilerinden bazıları ise Fakıbaba’dan kadınlarında yararlanacağı yüzme havuzu istedi.
Şanlıurfa Yardım Sevenler Derneği Başkan Yardımcısı Sabahat Karabulut, Fakıbaba’dan talebini şöyle dile getirdi;”Ben şunu söylemek istiyorum. Kanalın kenarı bayanların da kullanabileceği bir alana dönüştürülemez mi acaba. Urfa’da var olan tek suyumuz kanal Onun yanı şu arıtmanın yan tarafı aşağısı karşısı. Yani Urfa yazın çok sıcak oluyor biliyorsunuz. Sudan faydalanmak adına Orada acaba bir şeyler yapılamaz mı? Tesis ama ailece kullanılabileceği bir tesis.”
Şuan Şanlıurfa’nın üç ayrı mahallesinde yüzme havuzları yaptırdıklarını dile getiren Fakıbaba, kadınların kendisminden yazılı olarak yüzme havuzu talebine şu cevabı verdi: ”Bayanlar için yüzme havuzu şuandan itibaren özelikle bu bölgede şuandan itibaren araştırıyorum.”dedi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: yüzde 66’sı FETÖ’cü çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com