Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfalı Fırıncılar Ramazan’a hazır

Urfalı Fırıncılar Ramazan’a hazır

Şanlıurfalı fırıncılar 45 dereceyi aşan sıcaklarda tutulacak olan Ramazan orucuna hazır.

Giriş Tarihi: 15 Temmuz 2012 Pazar 12:23
Urfalı Fırıncılar Ramazan’a hazır


Şanlıurfa’da Dışarıda sıcaklığın 45 dereceyi aşarken onlar fırında ateşin önünde oruç tutarak vatandaşa hizmet ediyorlar.
Bütün doğanın olumsuz şartlarına rağmen vatandaşa bu kutsal ayda hizmet etmek bizim için mutluluktur diyen ocakçı (pişirici) Mehmet Çiftçi: “birazda vatandaştan anlayış bekliyoruz. Oruç tutan insan akşama biraz asabi oluyor. Sabırsız oluyor. İftar ve sahur zaman eksenli olduğu için biz fırıncılara çok yükleniyorlar. Ama bizim de daha ağır şartlarda oruçlu olduğumuzu hesaba katmalılar. Özellikle pişirme konusunda biraz daha anlayış gösterseler çok iyi olur” dedi.
YEMEKLERİNİZİN GÖNÜL RAHATLIĞI İLE YEMEK İSTİYORSANIZ PİŞİRME VERİN
Bu mübarek ayda insanlar gönül rahatlığı ile iftar etmek istiyorsa fırıncının alın teri olan pişirmenin bedelini ödemeleri gerektiğini söyleyen Şanlıurfa Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı: “oruç tutan insan kul hakkına riayet etmeli. Fırıncının hakkı olan pişirme parasını verin ki gönül rahatlığı ile iftar edesiniz” dedi.
İftarda kısıtlı zamanda çok fazla iş talebi olduğunu söyleyen Karaatlı; “250 derece ateşin önünde çalışan biz fırıncılara karşı insanlarımızın biraz daha anlayışlı olmasını bekliyoruz. Her şeye rağmen biz fırıncılar olarak Kutsal ay Ramazan’a hazır olduğumuzu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Şimdiden ramazan ayının bol, bereketli ve memleketimizde huzurlu geçmesini diliyorum” dedi.
www.balikligol.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüksek Seçim Kurulu gümrük kapıları listesini çıkardı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com