Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Urfalı esnafa Ahilik eğitimi verilecek

Urfalı esnafa Ahilik eğitimi verilecek

Kalkınma Akademisi, Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği arasında imzalanan protokolle Urfa’daki esnaf ve sanatkârlara Ahilik Kültürü eğitimi verilecek.

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2015 Pazartesi 20:43
Urfalı esnafa Ahilik eğitimi verilecek

Kalkınma Akademisi, Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ŞESOB) işbirliği ile Değerler Akademisi Eğitim programı kapsamında ‘Eğitimde İşbirliği Protokolü’ imzalandı. ŞESOB'a bağlı meslek odalarına üye olan esnaf ve sanatkâr ile bu işletmelerinde istihdam edilen çalışanların, Ahilik Kültürü özelinde eğitimi için imzalanan protokole göre; esnaflara düzenli olarak eğitimler verilecek.

Protokol kapsamında esnaflara Pazarlama-Satış, İş Ahlakı-Etik Kurallar, Yabancı Dil-Mesleki İngilizce ve Etkili İletişim Teknikleri başlıklarında 8’er saatlik eğitimler verilecek.

İlk etapta 100 esnaf eğitimden faydalanacak

Eğitimlerin tamamlanmasının ardından sertifikalara sahip olacak esnaf, eğitim programlarına 20’şer kişilik gruplar halinde katılacak. Toplamda 100 esnaf, ilk etapta eğitimlerini alarak Ahilik geleneğinin beslenmesine katkı sağlayacak. Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin salonlarında gerçekleşecek olan eğitim programını ise Kalkınma Akademisi organize edecek.

Eğitim programı hakkında bilgiler verildi

Kalkınma Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Barut ve Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Şefik Bakay’ın imza attığı protokol öncesinde Değerler Akademisi Eğitim Programı Koordinatörü Didem Demirkol, protokolün detaylarını açıklarken, Değerler Akademisi Eğitim Programı Öğretici Sorumlusu Nedim Bayuk ise eğitim hakkında bilgiler verdi.

Protokol imza töreninde birlik başkanları da fikirlerini dile getirirken, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun hazırlamış olduğu turizm raporunu katılımcılara sundu. Eğitim Programına destek veren Eyyübiye Belediyesi adına ise Başkan Vekili İlhami Günbeği törene katıldı. Günbeği yaptığı konuşmada Kalkınma Akademisi’nin bölgede kurulmuş gönüllü bir yapı olduğunu, bu yapının sadece Şanlıurfa için değil bölge için önemli olduğunu belirtti.
 

Algı değişimi için eğitim şart

Kalkınma Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Barut ise programda yaptığı konuşmada, Şanlıurfa için algı yönetimi projesi yapacaklarını belirterek, algı değişiminin ancak eğitimle gerçekleşebileceğini ve bu anlamda Kalkınma Akademisi’nin adımlarını eğitimle attığının altını çizdi.
 

Barut konuşmasında ayrıca: “Kalkınma Akademisi olarak Değerler Akademisi programını önemsiyoruz. Bunu sadece bir esnaf eğitimi olarak düşünmeyin, bu eğitim programı ayrıca kentimize ekonomik katkılar da verecektir. Bu eğitimleri devam ettirme niyetinde olduğumuz gibi, ileriki dönemlerde Senaryo Yazarları Derneği ile Şanlıurfa kültürüne uygun dizi ve film senaryoları hazırlatmayı planlıyoruz.” dedi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

2017 yılı hac kuraları çekildi-öğrenmek için tıklayınız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com