Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Urfalı Engelliler Galoş Üretiyor

Urfalı Engelliler Galoş Üretiyor

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2011 Perşembe 21:46
Urfalı Engelliler Galoş Üretiyor

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba Belediye Başkan Yardımcısı Habib Arslan ile birlikte Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve İstihdam Derneği(ŞUZERİD) tarafından yürütülen “Galoş Kursu Atölyesini” ziyaret ederek  burada engellilerin iş makinesinin başına geçti ve kısa süreliğine galoş üretimi yaptı.

    Engellerin galoş üretiminden duyduğu memnuniyeti belirten Başkan Fakıbaba, engellilerin her zaman yanında olduklarını ifade etti.

    Zihinsel engelli çocukların Galoş Üretim Kursu gördüğü Ulubatlı Mahallesindeki atölyeyi ziyareti sırasında Fakıbaba’yı Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve İstihdam Derneği Başkanı Bedih Satoğlu, Engelliler Birim Sorumlusu Hülya Kafaf ve çok sayıda engelli karşıladı.

      Engellilerle ilgili yaptığı çalışmalar hakkında Başkan Fakıbaba’ya teşekkür eden Satoğlu, atölyelerinde yürüttükleri galoş üretim kursundan 17 engelli gencin faydalandığını aktardı.

HEM KURS GÖRÜYORLAR HEM MAAŞ ALIYORLAR

     Şanlıurfa İş -Kur Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüttükleri kursun 3 ay devam edeceğini hatırlatan Satoğlu, kurs süresinde engelli gençlerin hem galoş üretimini öğrendiğini hem de İş-Kur’dan maaş aldığını söyledi. Satoğlu, engelli kursiyerlerin bir günde bin 500 galoş ürettiğini dile getirdi.

   Satoğlu, hastanelere ve köylerdeki anaokullarına satılan galoşlardan elde edilen gelirle, dernek yararına ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere kullanıldığını vurguladı.

     Kurs hakkında bilgi veren Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve İstihdam Derneği Başkanı Bedih Satoğlu, “İş-Kur destekli proje kapsamında dersler saat 10.00'da başlıyor ve 14.30'a kadar sürüyor. Merkezde eğitmenler ve sosyal hizmetler uzmanı eşliğinde galoş üretimini öğrenen çocuklar, üç ayın sonunda İş-Kur müfettişlerinin sınavına tabi tutularak sertifika alıyorlar. Meslek edindirme kursunu başarıyla bitirip sertifika alan çocuklar, iş yerlerinin engelli kadrosunda istihdam edilmek üzere İş-Kur'da sıraya giriyor.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gap Zeytinciliğini Arap Emirliklerinde Tanıttılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com