Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Urfalı Çiftçiye DEDAŞ'tan Sonra DSİ darbesi

Urfalı Çiftçiye DEDAŞ'tan Sonra DSİ darbesi

Şanlıurfa'da çiftçilik yapan vatandaşların sulama sorunu bitmek bilmiyor.

Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2016 Çarşamba 09:40
Urfalı Çiftçiye DEDAŞ'tan Sonra DSİ darbesi

Şanlıurfa'da özellikle Suruç, Akçakale ve Harran ilçesinde tarım üretimi yapan çiftçiler son yıllarda sulama sorunuyla karşı karşıya kalarak ekinlerinin kurumasına neden oluyor.

Tarımsal sulamayı elektrikle yapan çiftçilerin başına Sulama birliği ve Elektirik dağıtım şirketi DEDAŞ müsalat olurken, şimdi de pompaj sulama yapan çiftçilerin başına DSİ musallat oldu. 

AKÇAKALELİ ÇİFTÇİ DSİ'YE ÇAĞRI YAPIYOR

Akçakale ilçesine bağlı bir çok köyde su sorunu yaşayan çiftçiler, tarım şehri urfada binlerce dönüm mahsulün heba olduğunu söylediler.

köylüler, susuz olan köylerin sorununu DSİ'deki her kademeye bildirdiklerini söyleyere; "ŞANLIURFA AKÇAKALEYE BAĞLI , ÇAKIRLAR, YEDİYOL ŞEHİTNUSRETBEY ve Birçok civar köy Dsi Suruç pompaj suyuyla Sulanması gerekirken Ekili olan binlerce dönüm tarlalar suyun olmaması ve yetersiz olması sebebiyle Mazotlu Motopomplarla Derelerden atık sulardan sulanmaya çalışılıyor ve bu durumdan Dsi nin her kademesinin bilgisi mevcuttur. Arazileri gelip yerinde gördüler ve Aylardır dilekçelerle yazılı ve sözlü olarak Dsi yetkililerine bilgi verdik. Ekonomik sıkıntıların yaşandığı bu süreçte tarım şehri urfada binlerce dönüm mahsulün heba olmasına tarafsız kalmak ne vicdani nede insanidir" dediler...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gap Zeytinciliğini Arap Emirliklerinde Tanıttılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com