Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa'dan Suriye'ye ve Güneydoğuya 4 TIR yardım gönderildi

Urfa'dan Suriye'ye ve Güneydoğuya 4 TIR yardım gönderildi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu tarafından Suriye yaşayan ihtiyaç sahiplerine ve Güneydoğu'daki terör mağduru vatandaşlara göndermek için hazırlanan 4 yardım TIR'ını uğurlama törenine katıldı.

Giriş Tarihi: 10 Mart 2016 Perşembe 16:55
Urfa'dan Suriye'ye ve Güneydoğuya 4 TIR yardım gönderildi

 

İnsani Yardım Platformu tarafından düzenlenen törene katılan Başkan Nihat Çiftçi, İnsani Yardım Platformu yetkilileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve hayırseverle birlikte bağışlanan yardım malzemelerini TIR'lara yüklediler.

Düzenlenen törende gazetecilere bir açıklamada bulunan Başkan Nihat Çiftçi, Şanlıurfa olarak her zaman mazlumun yanında olduklarını belirterek "Şanlıurfa Valiliğimiz, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve ilgili tüm Sivil Toplum Kuruluşları seferber olmuş durumda. Bugünde hazırlanan dört adet yardım TIR'ı mazlum halka gidecek. Şanlıurfa olarak her zaman mazlumun yanındayız. Yardıma muhtaç olan bir insan var ise bizimde orada olmamız gerekiyor. Bu bilinçle hareket eden bir Şanlıurfa var, yardımda bulunan herkesi tebrik ediyorum. Allah razı olsun, Rabbim yardımlaşma ve merhamet duygumuzu hiç bir zaman esirgemesin" dedi.

"HAYIRDA BULUŞALIM KAMPANYASINA DAVET ETTİ"

Bütün hayırseverleri Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan 'Hayırda Buluşalım' kampanyasına davet eden Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ilgili STK'lar ve Kamu kurumlarla ilgili Bayırbucak Türkmenleri, Suriye'nin diğer bölgelerinde yardıma muhtaç olan şehirlere ve Güneydoğu'da meydana gelen terör olaylarından dolayı zarar gören vatandaşlarımıza yardımları toplayıp ulaştıracağız İnşallah. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak kentin bir çok noktasında yardım çadırları kurulmuş durumda destek veren bütün Şanlıurfalı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Güvenli bir şekilde toplanılan bu yardımlar mazlumlara dağıtılacak. Destek veren tüm platform ve STK temsilcilerine teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem ise, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Valiliği ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla birlikte başlatılan yardım kampanyalarının devam ettiği ifade ederek "Şanlıurfa'nın şanına yakışır bir şekilde zengini ve fakiriyle yardım kapmayanlarımızı mazlum halka gönderiyoruz. Bu günde Allah'ın izniyle mazlum halk için hazırlamış olduğumuz 4 adet yardım TIR'ını gönderiyoruz. Emeği olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

YORUMLAR
  • yorum2016-03-11 07:44:42Ali

    Urfada yoksul suriyeli kardeşlerimizin sıkıntılarını gidermeye çalışalım

  • yorum2016-03-10 20:50:12Namık

    Urfadaki yetim ve fakir suriyelilerin yardıma ihtiyaçları had safhada

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com