Advert
Advert
Advert

Urfa’dan Manzaralar Oyunu Sahneledi

Belediye Şehir Tiyatrosu Oyuncuları tarafından Şair Nabi Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenen “Urfa’dan Manzaralar” adlı tiyatro oyununu sahnelendi.

Urfa’dan Manzaralar Oyunu Sahneledi
Urfa’dan Manzaralar Oyunu Sahneledi
Şanlıurfa Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularının ustaca sergilediği tiyatro oyununu baştan sona izleyen Başkan Fakıbaba, belediyenin sosyal ve kültürel etkinliklerine dikkat çekti.

Mustafa Acar’ın yazdığı, Şanlıurfa Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni A.Kadir Kırıcı tarafından sahneye uyarlanan “Urfa’dan Manzaralar” adlı tiyatro oyununda, Urfa’nın gelenekleri, örf ve adetleri trajikomik öyküler eşliğinde anlatıldı.

Yoğun bir hafta sonu mesaisinin ardından yorgunluğunu tiyatroda atmaya çalışan Belediye Başkanı Fakıbaba’yı Başkan Yardımcısı Fevzi Yücetepe, Kent Konseyi Başkanı Yusuf Sabri Dişli, Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Palalıoğlu ve Urfalılar yalnız bırakmadı.

Şair Nabi Kültür Merkezi’nin her iki katını saatler öncesinden dolduran vatandaşlar, salonda yer bulamayınca tiyatro oyununu ayakta izlemeyi tercih etti. Birbirinden ilginç bir o kadar komik skeçlerin yer aldığı tiyatro oyunu izleyenler, kimi zaman kahkaha atarken kimi zaman da hüzünlendiler. Oyunu pür dikkat izleyen Belediye Başkanı Fakıbaba, bazı skeçlerde gülmekten kendini alıkoyamadı. Oyuncuları ayakta alkışlayan Fakıbaba, performansa hayran kaldığını ifade etti.

Şanlıurfa Belediyesi olarak kültüre, sanata, sanatçıya büyük önem verdiklerini ifade eden Fakıbaba. “Şanlıurfa Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Abdülkadir Kırıcı ve şahsında tüm oyuncuları tebrik ediyorum. Gerçekten çok profesyonelce sahnelenen bir oyun oldu. Oyunun yazarı Mustaca Acar’a da buradan minnettarlık duyduğumu ifade ediyorum. Urfa’yı bu kadar iyi analiz edip geçmişi bu şekilde sahneye uyarlamasından dolayı kendisiyle gurur duyuyoruz. Bir teşekkürüm de Urfalılara. Bizleri yalnız bırakmıyorlar. Yaklaşık 2 saattir pür dikkat tiyatro izlediler. 7’den 70’e kimsenin sesi çıkmadı. İşte Urfa bu. Kültür ve sanata verilen önem ortada. Ben tekrar bu oyunların sahnelenmesinde emeği geçen başta Fevzi Yücetepe olmak üzere tüm ekibine ve tiyatrocu kardeşlerime teşekkür ediyorum” dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır