Advert
Advert
Advert

Urfa'dan İsrail'e Lanet Filistin'e Dua VİDEO ve FOTOĞRAFLI

Şanlıurfa'da Merkez Eyyüp Peygamber Camii'nde ve Halilürrahman (dergah) Camii'nde Filistin'de şehit edilenler için gıyabi cenaze namazı kılındı. Terör Devleti israil ise lanetlendi.

Urfa'dan İsrail'e Lanet Filistin'e Dua VİDEO ve FOTOĞRAFLI
Urfa'dan İsrail'e Lanet Filistin'e Dua VİDEO ve FOTOĞRAFLI

Terör Devleti İsrail'in son günlerde Filistin'de işlediği Katliamlar Şanlıurfalıları ayağa kaldırdı.

Şanlıurfa'da bugün 50 derece sıcağa rağmen camileri doldurarak Filistinli kardeşlerine dua ettiler.

Dergah Camii'nde Sivil toplum kurluşlarının öncülüğünde toplanan binlerce kişi Cuma namazından sonra Şehit edilen filistinliler için cenaza namazı kılara dua ettiler. toplanan kalabalık daha sonra kortej halide yürüyüşe geçerek Rabia Meydanına kadar yürüdüler. kalabalık ellerinde filistin ve türk bayrığı taşıyarak "kahrolsun israil" "kahrolsun Amerika" diya slogan atarak yürüdüler. Rabia meydanında yapılan duanın ardından grup sesi bir şekilde dağıldı.

PROTOKOL EYYP PEYGAMBER CAMİSİNDEYDİ

Terör Devleti İsrail'in son günlerde Filistin'de işlediği Katliamlar Eyyüp peygamber camii'nde de lanetlendi.

Cuma namazından sonra kılanan gıyabi cenaze namazına ve basın açıklamasına Şanlıurfa AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, Başkan Yardımcısı Erkan Sözen  Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Osman Uludağ, Eyyübiye İlçe Başkanı Süleyman elgün, Karaköprü İlçe Başkanı Faruk Baydilli ve bincelrce vatandaş katıldı.

Cuma namazından sonra camii avlusunda Eyyübiye Gençlik Kolları Başkanı Fatih Dörtkardeş tarafından okunan basın açıklaması sık sık sloganlarla kesildi.

Gıyabi Cenaze manazından sonra Eyyüp peygamber camii avlusunda okunan basın açıklamasından sonra grup sesiz bir şekilde dağıldı.

VİRANŞEHİR'DE İSRAİL PROTESTO EDİLDİ

Kısa adı Vistop olan Viranşehir Sivil Toplum platformuna üye 17 Dernek ve Sendika, israilin Gazze'de yaptığı katliamı lanetlemek için basın açıklaması yaptı.
         Viranşehir Cumhuriuyet Meydanında yapılan basın açıklamasına Vistop'u temsilen dernek ve sendika başknaları, üyeler ve büyük bir halk topluluğu katıldı. Cuma namazından sonra yapılan basın açıklamasına bayanlar, bir gurup Suriyeli vatandaş ve Mavi Marmara Gazileri Eyyup Yaşar ve Mustafa Batırhan'da katıldı. Yaklaşık 50 derce sıcaklıkta yapılan basın açıklamasının ilk konuşmacısı Viranşehir Öğrenci Derneği Başkanı Çetin Gören oldu. Sık Sık terörist israil Gazze sana mezar olacak ve buna benzer sloganların atıldığı basın açıklamasında daha sonra Egem Derneği Başkanı Selhattin Büyükturan aldı. Yapılan katliamları kınayan Büyükturan bunun birgün mutlaka hasabı sorulacaktır" dedi. 
         Daha sonra söz alan Viranşehir Derneği Başkanı Murat Karadaş yapılan bu zulmü lanetleyerek" Medine olmadıkça Bedir olmaz, Hayber olmaz, Medine olmak lazım. Peygamberin (sav) etrafında tıpkı Ensar ve Muhacir olmak lazım" dedi. Sık sık israile lanet sloganlarının atıldı basın açıklamasında daha sonra dua edildi. Yapılan dua da ümmetin birliği ve siyonistlerin yok olması Allah'tan dilendi. Vatandaşlar, Dua sonrasında basın açıklaması tamamlanarak olaysız bir şekilde dağıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı