Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa'dan diyanet'e yapılan saldırılara tepki

Urfa'dan diyanet'e yapılan saldırılara tepki

Şanlıurfa’da Diyanet'e yönelik sürdürülen karalama kampanyalarına karşı “Diyanetime Dokunma, Diyanetine Sahip Çık” sloganı ile basın açıklaması düzenlendi. Diyanet’e yönelik saldırılara bir tepki de Şanlıurfa’dan

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2016 Çarşamba 10:48
Urfa'dan diyanet'e yapılan saldırılara tepki

Diyanet-Sen Şanlıurfa şubesi tarafından Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik sürdürülen karalama kampanyalarına karşı “Diyanetime Dokunma, Diyanetine Sahip Çık” sloganıyla basın açıklaması düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığını itibarsızlaştırmayı bir yöntem olarak kullanmanın akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez olduğunu belirten Diyanet-Sen Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Şibak, sapkın ve çarpık yorumların hiçbir ahlaki değerle ilişkilendirilemez olduğunu ifade etti.

Vatanlarını yabancılara şikâyet edenlerin o yabancılarla bir olduğunu söyleyen Şibak, “Charlie Hebdo Dergisine yapılan saldırıları ‘Fransa çocuklarına ağlıyor’ diyerek manşet yapanlar İstanbul’da yaşanan saldırı için ‘Katliam Ülkesi’ diyebiliyor. Kendilerine Türkiye’den daha yakın gördükleri o ülkenin dergisi bugün sahillerimizde can veren Aylan bebeğin karikatürünü çizip ‘Aylan bebek büyüseydi, o da bir tacizci olurdu’ diyecek kadar İslam’a, Müslümanlara karşı bir linç girişimi içindeler.” ifadelerini kullandı.

“Diyanet’e ve Aylan bebeğe saldıranların besledikleri kaynak birdir”

Diyanet’e ve Aylan bebeğe saldıranların aynı kaynaktan beslendiklerini sözlerine ekleyen Şibak, “Diyanete çamur at izi kalsın diyenlerin çoğaldığı, şer için konuşanların günden güne arttığı bu günlerde, bilgi sahibi olmanın, fikir üretenlere inat, dünyanın en ücra yerlerine Türkiye’nin nişanesini taşıyan Diyanetine sahip çık.” diye çağrıda bulundu. Sokakların ateş çemberine dönüştüğü, hendeklerin kazıldığı bu ülkede gençliğe sahip çıkılması gerektiğini söyleyen Şibak, son olarak şunları kaydetti: “Türlü kumpaslarla Diyanet İşleri Başkanlığına ve onun başkanına yönelik yıpratma ve itibarsızlaştırma kampanyasını görüyor. Yapılan saldırılar karşısında Diyanet alanında etkili ve yetkili sendika Diyanet-Sen olarak ‘Diyanetime Dokunma-Diyanetine Sahip Çık’ diyoruz.”

Basın açıklaması yapılan dua ile son buldu. (Ramazan Casuk-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com