Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Urfa'daki Suriyeli öğrencilerinde karnelerini aldılar

Urfa'daki Suriyeli öğrencilerinde karnelerini aldılar

 Harran Konteynır Kent’te eğitim gören Suriyeli öğrenciler karnelerini aldı Şanlıurfa Harran Konteynır Kent’teki okullarda eğitim gören Suriyeli mülteci öğrencilere yapılan törenle karneleri verildi.

Giriş Tarihi: 24 Ocak 2015 Cumartesi 09:46
Urfa'daki Suriyeli öğrencilerinde  karnelerini aldılar

AFAD ve Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği programda başarılı öğrencilere karneleri ve hediyeleri verildi. Karne törenine Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Milli Eğitim Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, AFAD Başkanı Fuat Oktay ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci katıldı.

Programda, Suriyeli öğrenciler tarafından semazen, ilahi ve şiir gösterisi yapıldı.

Törende bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Küçük, burada bulunan bütün Suriyelilerin kendileri için önemli olduğunu belirtti. Sığınmacıların yüzlerinin her zaman gülebilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını, Suriyelilerin kendileri için misafir ve Allah’ın kendilerine verdiği bir emanet olduğunu söyledi.

Suriyelilerin eğitim ve öğretiminin kendileri için çok önemli olduğunu kaydeden Vali Küçük, “İster bu ülkede kalın isterse karışıklıklar biterse memleketinize dönün muhakkak bu eğitime ihtiyacınız olacak ve özellikle memleketinizin ihtiyacı olacak” dedi.

Savaştan kaçtıkları ilk gün ve bükünde Suriyeli mültecileri kendileri gibi gördüklerini ifade eden AFAD Başkanı Fuat Oktay, “İnançtan kaynaklanan ve tarihten gelen bir özelliğimiz gereğince biz sizleri ilk gün gün bizden biri olarak gördük, şimdide öyle gelecekte de böyle olacaktır” ifadelerinde bulundu.

Daha sonra Suriyeli öğrenciler gelen misafirlere çiçek taktim ederek teşekkür ettiler. Program, eğitimde başarı gösteren öğrencilere karne ve hediye takdimiyle sona erdi. (Sedat Kuşulay-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com