Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa'daki Suriyelilere 1 tır yardım dağıtıldı

Urfa'daki Suriyelilere 1 tır yardım dağıtıldı

3 yıla aşkındır ülkelerindeki iç savaştan dolayı başta Şanlıurfa olmak üzere yurdun birçok ilinde ikamet eden özellikle Eyyübiye İlçesinde yaşam mücadelesi veren Suriyeli ailelere yönelik bugün Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin girişimleri sonucu bir tır dolusu gıda yardımı yapıldı.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2014 Cuma 21:47
Urfa'daki Suriyelilere 1 tır yardım dağıtıldı


Semerkand Vakfı’na bağlı BEŞİR Sosyal Yardımlaşma Derneği çatısı altında toplanan yardımlar, bugün Suriyeli yoksul ailelere verildi ve verilmeye devam ediyor. Bu yardımlardan 4 tır kadarı Suruç ilçesindeki Suriyeli ailelere yapıldı. Derneğin yapmış olduğu bu yardımları duyan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, dernek yetkilileri ile irtibata geçerek Eyyübiye İlçesinde ikamet eden Suriyeli ailelere de yardım edilmesi konusunda talepte bulundu. Başkan Ekinci’nin bu talebi üzerine Rize’de toplanan yardımlar sonucu bugün bir tır dolusu gıda kumanyası Eyyübiye İlçesine getirildi. Binin üzerinde paketlenmiş gıda kumanyasının bulunduğu aracın yanına giden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, kendi elleriyle gıda kolilerini yardıma muhtaç Suriyeli ailelere verdi.


Başkan Ekinci’ye burada yardımcısı Mehmet Said Ardan ve Beşir Derneği Şanlıurfa Şube Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Vedat Beyyavaş eşlik etti. Yapılan yardımlar esnasında Suriyeli kadınlar, çeşitli gıda ürünlerinin bulunduğu kolileri alarak emeği geçen başta Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve diğer temsilcilere teşekkür ettiler.

 

Başkan Ekinci, ‘’Eyyübiye sınırlarımız içersinde gerek Suriye’den gelen ailelere gerekse burada yardıma muhtaç ailelere Beşir Derneğimizin Organize ettiği gıda kolilerini dağıtmak için buradayız. Özellikle Rize’deki yardım severler tarafından gönderilen Beşir Derneği tarafından organize edilen bu yardım kolileri bu kış ayı içersinde bu yardımlar makbule geçti. Allah bu yardımı yapanlardan razı olsun ve bu yardıma vesile olanlardan da Allah razı olsun. Burada gönül ister ki, muhtaç bir aile kalmazsın, gönül ister ki ulaşılamayan engel kalmazsın. Ama imkânlar ölçüsünde böyle hayırseverlerle beraber her yere ulaşmaya çalışıyoruz. Şeklinde konuştu.

 

Beşir Derneği Şanlıurfa Şube Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Vedat Beyyavaş ise, ‘’Dernek olarak son iki ay içersinde Kobani olaylarının başlaması ile birlikte bu Şanlıurfa’ya gelen 5’inci Tırımız. 4 tırımızı Kobani’de gelen Suriye’li sığınmacılarımıza dağıttık. Son gelen tırımızı da özellikle Eyyübiye bölgesinde yoğun  bir şekilde Suriye’li kardeşlerimizin yaşadığını biliyoruz. Başkanımız Mehmet Ekinci’nin desteği ile buradaki Suriye’li kardeşlerimize yardım edeceğiz. Bundan sonra da yardımlarımız devam edecektir.’’ Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com