Advert
Advert
Advert

Urfa'daki Suriyeliler geri dönmeye başlıyor

Suriye’de PYD, ÖSO ve IŞİD arasında yaşanan çaıtşmalardan kaçıp Akçakale’ye sığınan Suriyeli muhacirler geri dönmeye başladı.

Urfa'daki Suriyeliler geri dönmeye başlıyor
Urfa'daki Suriyeliler geri dönmeye başlıyorÜlkelerindeki iç savaştan dolayı yurtlarını terk etmek zorunda kalan ve son olarak ta PYD, ÖSO ve IŞİD arasında Tel Abyad’da yaşanan çatışmalardan kaçan halk, tekrar geri dönmeye başladı.

Bu sabah itibariyle Akçakale sınır kapısına yığılan Suriyeliler, yapılan işlemlerinin ardından sınırın diğer tarafına geçtiler.

İlke Haber Ajansı’na konuşan muhacirler, henüz tam olarak ne ile karşılaşacaklarını bilmedikleri için temkinli davrandıklarını belirttiler.

Suriye’ye geri döneceğini belirten Tel Abyad’lı Ahmed, “Ailelerimiz oradadır. Şu an itibariyle korku ve savaş pek yok. Birkaç gün önce Türkiye’ye gelenlerin hepsi geri dönmeyi düşünüyor.” dedi.

Tel Abyad’ın Cideyde köyünden olduğunu belirten Muhammed Cedan ise şunları söyledi: “Ailem buradadır. Ben geri döneceğim. Orda kalan evimizi kontrol edeceğim. Eğer orada sıkıntı yoksa ailem de geri dönecektir. Şu anda kapı ve Tel Abyad’ın kontrolü ÖSO ile PYD’nin elindedir. Bizi içeriye alacak olan ÖSO’dur.” (Ali Fidancı - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı