Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Urfa’daki Suriyeli Esnaflar Kayıt Altına Alınsın!

Urfa’daki Suriyeli Esnaflar Kayıt Altına Alınsın!

Şanlıurfa'daki Suriyeli esnafların vergi vermeden kayıt dışı çalışmaları kayıtlı esnafların her geçen gün tepkilerine sebep olduğu görülmekte. Bu konu ile ilgili olarak kayıtlı esnafların şikayetlerini çözüme ulaştırmak amacıyla Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Altun Şanlıurfa'da kurulu bulunan Suriyeliler Rızık Derneğini ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2016 Çarşamba 21:08
Urfa’daki Suriyeli Esnaflar Kayıt Altına Alınsın!


Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Suriyeliler Rızık Derneği Müdürü Muaz el Sahab "Türkiye halkına ve Şanlıurfa halkına bizlere kucak açtığı için teşekkür ederiz. Burada kuruluş amacımız işsiz Suriyelilere iş, İş arayan iş adamalarına da işçi bulmaktır. Bir nevi İŞKUR gibi çalışıyoruz. İşçiden veya işverenden hiçbir ücret talep etmeden Allah rızası için yapıyoruz,  Mehmet Altun Başkanın söylediği konuda tanıdığımız Suriyelilere Maliyeye, Esnaf sicile ve Odaya kayıt olmalarını söyleyeceğiz. Derneğimize yaptıkları ziyaretten dolayı Mehmet Altun'a ve ekibine teşekkür ederim" dedi.
Daha sonra Yönetim kurulu adına bir açıklama yapan Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun "Hepiniz burada misafirimizsiniz, başımızın üstünde yeriniz var. Hele hele bu derneği kurarak çok önemli bir iş yapmaktasınız, çok sevindik, Allah hayrınızı kabul etsin. Kayıtlı üyelerimizin kayıtsız çalışan Suriyelilerden sıkıntıları var önceleri resmi kayıt yapılmıyordu, şimdi yasa çıktı Maliyeye, Esnaf sicile ve Odaya kayıt yaptırmak artık mümkündür gelip kayıt olurlarsa Böylece hem esnaflar arasında haksız rekabet önlenmiş olur. Hem de ileriki tarihlerde savaş bittiği zaman ülkesine dönmek isteyen Suriyeli vatandaşlar buradaki vergi ve oda kayıtlarını Suriye'ye nakil ederek Suriye'nin Bağ-kur ve SSk' sından emekli olabilirler" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’ya yeni bir görünüm kazandıracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com